Dariusz Cymerman popierany przez prezydenta Pabianic Grzegorza Mackiewicza wygrał wybory uzupełniające w okręgu nr 19. 

Cymerman zdobył 226 głosów. Największy konkurent wspierany przez Prawo i Sprawiedliwość Sławomir Szczesio miał zaledwie 45 głosów.

Dariusz Jakóbek miał 30 głosów, a Włodzimierz Iwaszko 13.

Tym samym Mackiewicz będzie miał 14 zwolenników w radzie miejskiej (na 23 członków) i przez kolejne 2 lata może swobodnie rządzić. Takiego komfortu nie miał na początku kadencji, kiedy to większość stanowili radni z Prawa i Sprawiedliwości.

Sztab wyborczy Cymermana zebrał się w restauracji na Bugaju. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele ugrupowań wspierających kandydata. Byli ludzie z Bloku Samorządowego Razem z prezydentem Mackiewiczem na czele, przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Komitetu Obrony Demokracji.

– Jest to porozumienie ponad podziałami – podsumował Cymerman dziękując za poparcie. – To mieszkańcy Pabianic, z którymi miałem okazję rozmawiać zwyciężyli i będę radnym, który będzie działał w ich imieniu i dla ich dobra.

Dariusz Cymerman ma 34 lata. Jest informatykiem zatrudnionym na stanowisku kierownika Działu Teleinformatyki i Łączności na łódzkim lotnisku. Choć startował w wyborach jako kandydat niezależny, został wystawiony przez koalicję proprezydencką. Tworzył ugrupowanie Młodych Demokratów w Pabianicach. Jest synem byłego wiceprezydenta Pabianic.

REKLAMA
Poprzedni artykułStaruszek ma się dobrze. Gala jubileuszowa PTC (ZDJĘCIA)
Następny artykułSzkolenia na wyciągnięcie ręki
Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Gratulacje 🙂 !!!

teraz skoro pis twierdzi ze nic nie zrobi bo prezydent ma większość to po co tych 8 z pisu? bezużyteczna opozycja

Wielki sukces stratega z Ksawerowa…
Czy już do niektórych dotarło,że za dwa lata taki będzie wynik wyborów samorządowych… pogrom 🙂

Gratulacje dla p. Cymermana. Prezydent wygląda jak by od rana świętował.

Życzę Ci żebyś wyglądał lepiej jak już kiedyś zdarzy Ci się popracować tyle co on i mieć więcej zmartwień niż tylko na którym portalu pierdoły pisać

No to teraz dorwą sie do władzy całkowicie i rozdzielą łupy Dziwię się Pabianiczaninom że wybrali czlowieka który nic nie wniesie

Wniesie czy nie wniesie – ocenimy za dwa lata. I rozliczymy sprawiedliwie. Nie pochodzę z okręgu wyborczego Pana Cymermana, nie ten kraniec miasta, niemniej z uwagą będę śledzić Jego działalność na rzecz swoich wyborców.
Pozdrawiam.

W końcu porządny człowiek z „czystą kartą” i dobrym wykształceniem na odpowiednim miejscu… Dość misiewiczów! Dość pisiorów!

POpaprańców szereg powiększony.

Wynik jest najlepszą oceną merytoryczną kandydatów a także ich wcześniejszych postaw

Gratuluję wyboru i życzę owocnej pracy w RM.

Nie dla PiS bolszewii w Pabianicach. Za 2 lata pogonimy jeszcze Stanka i spółkę.

TAK dla PO, N, Mackiewicza, KOD – sił odpowiedzialnej propanstwowej opozycji wobec PiS Bolszewii.

Romuald nie ćpaj tyle…

Romuald nie bierz już dopalaczy…

Pytasz co to znaczy ten KOD?? KOD to ludzie, to mieszkańcy, to ludzie niezadowoleni z dewastowania państwa – zapewniam Cię, że są między nami byli wyborcy PiS, którzy nie wyrazili zgody na takie zmiany, na Piotrowiczów i innych aparatczyków komunistycznych, na dewastacje szkolnictwa, która zabierze szanse tym dzieciom z biednych rodzin, które teraz dostają 500+ ale w sumie będa mieć wielki minus, na poniżanie nauczycieli, na dewastację prawa i praw obywatelskich.