Strona główna Aktualności Z miasta Kolejne ulice czekają na asfalt. Uda się do końca roku?

Kolejne ulice czekają na asfalt. Uda się do końca roku?

1

Mamy jesień, tymczasem na koniec remontów pabianickich ulic jeszcze się nie zanosi. Przeciwnie – kilka dni temu Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na przebudowę ulicy Eichlera, roboty mają też dopiero ruszyć na Miodowej (chociaż nie na całej długości) i Pawiej.

Bolączką miasta są drogi gruntowe. Mieszkańcy położonych przy nich domów zdążyli przywyknąć do dziur, błota i rozlewisk, co nie oznacza, że je zaakceptowali. Po licznych skargach prezydent Grzegorz Mackiewicz podjął wiosną decyzję o przekazaniu 2 milionów złotych z nadwyżki budżetowej na likwidację dróg gruntowych – do wykorzystania w tym roku.

Rezultaty widać. Utwardzono już: Brzoskwiniową, Cyprysową, Wiśniową, Czereśniową, Śliwkową, Oliwkową, Liściastą, Napierskiego, Brauna, Olszynową (100 metrów do Niskiej), Niską (od Olszynowej do Świerkowej), Ułańską i Ogrodową.

– Na czterech ulicach, czyli Morwowej, Jaśminowej, Laskowej i Bukowej prace trwają. Ponadto rozszerzymy zamówienie z firmą „Włodan” o kolejne dwie – Miodową (od Wiejskiej do Hermanowskiej) i Pawią. Pieniądze są zabezpieczone – poinformował Stanisław Wołosz, dyrektor ZDM.

ZDM ma je też na przebudowę ulicy Eichlera. Czy wystarczające, okaże się po zapoznaniu się z finansowymi żądaniami potencjalnych wykonawców robót.

–  Przetarg został ogłoszony w poniedziałek, na oferty czekamy do 20 listopada – dodaje dyrektor.

Z listy ulic zaplanowanych na ten rok do utwardzenia pod znakiem zapytania stoją natomiast Modrakowa i Chmielowa.

1
Dodaj komentarz

1600
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
1 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zły

Panie prezydencie, a co z ulicą Trebacką, Sempołowskiej, Świątka?