Strona główna Aktualności Komunikacja Kolejne problemy z S14

Kolejne problemy z S14

3

Postępowanie na II odcinek realizacyjny drogi ekspresowej S14 (Łódź Teofilów – Słowik) zostało unieważnione. Jak na razie wybudowany zostanie 12-kilometrowy odcinek od węzła Łódź Lublinek do węzła Teofilów.

W związku z faktem, że jedyni wykonawcy II odcinka nie dostarczyli we wskazanym czasie wymaganych dokumentów, zostali wykluczeni z postępowania przetargowego, co jest równoznaczne z jego unieważnieniem – informuje GDDKiA.

Unieważnienie będzie prawomocne z dniem 30 listopada 2018 roku. Procedura ogłoszenia kolejnego przetargu zostanie wszczęta niezwłocznie, po przygotowaniu niezbędnych dokumentów. Ocenia się, że nowe postępowanie powinno zostać wdrożone na początku lutego przyszłego roku. Po tym nastąpi procedura wyłonienia wykonawcy. Poprzednia trwała około roku.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Niezaprzeczalny jest fakt, że gdyby nie przejęcie władzy przez rząd PIS w 2015 roku, S-14 mielibyśmy już dziś, a może w przyszłym roku wybudowaną. Skończyłyby się korki na Pabianickiej, Al. Włókniarzy czy koszmarne na drodze Pabianice – Aleksandrów (Zgierz)!!! Zastanówcie się, jak robienie na złość samorządowcom wybranym nie z opcji prorządowych – propisowskich fatalnie skutkuje dla nas – obywateli makroregionu łódzkiego!!! Jak świetną realizacją S-8 odciążono Pabianice, Łask, Zd-Wolę i Sieradz!!! Fakt, że władzę do sejmiku przejął PIS odczytuję fatalnie w kontekście wygranej przez Zdanowską!! To może być znów stosowanie kruczków przez PIS, aby tą inwestycję opóźnić!!! Cóż, jeśli tak… Czytaj więcej »

Tak się kończą rządy pis.Zamiast drogi są pomniki Lecha.

Ukraińcy szykują się do wyjazdu na zachód, to firmy się zwijają.