Strona główna Na sygnale Kryminalne Kolejna upita kierująca zatrzymana przez świadka

Kolejna upita kierująca zatrzymana przez świadka

5
38-latka, która wsiadła za kierownicę Volvo miała ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Wielkie szczęście, że nie doprowadziła do tragedii.

Kobieta wypiła sporą ilość alkoholu po czym postanowiła kierować pojazdem. W poniedziałek 3 maja wsiadła do Volvo i rozbiła się na przydrożnym płocie przy ul. Sienkiewicza w Dobroniu uszkadzając przy okazji zaparkowanego na chodniku Opla. Huk towarzyszący taranowanemu ogrodzeniu usłyszał jeden z mieszkańców.

– 35-letni mężczyzna wybiegł ze swojej posesji i wyciągnął kluczyki ze stacyjki samochodu kobiety. Następnie  wezwał na miejsce patrol policji. Mundurowi zajęli się nieodpowiedzialną kierującą. Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie kobiety. Początkowo 38-letnia mieszkanka gminy Dobroń twierdziła, że to nie ona kierowała. Jednak świadek zdarzenia temu zaprzeczył – relacjonuje zdarzenie st. sierż. Agnieszka Jachimek z pabianickiej policji.

Upita kobieta została zatrzymana przez policję, a noc spędziła w areszcie. Po wytrzeźwieniu przyznała, że wsiadła za kierownicę pod wpływem alkoholu. Teraz 38-latka odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Kobieta nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowej, która z kolei zagrożona jest karą grzywny.

Przypomnijmy, że 23 kwietnia 46-latka jadąc Mazdą w Pabianicach miała 3,5 promila alkoholu (WIĘCEJ).

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A myślałem że znowu będzie bohaterem Milicjant po służbie

Alkoholizm to chroniczna, przewlekła i potencjalnie śmiertelna choroba. Na rozwój uzależnienia od alkoholu wpływa powtarzanie zachowań, które w początkowej fazie, są akceptowane i nie odbiegają od społecznego wzorca postępowania. Okazjonalne wypicie napojów wysokoprocentowych czy wieczorne picie piwa, przez znaczną część osób nie stanowi powodów do podejrzewania problemu alkoholizmu. Pijący jednak zaczyna doświadczać korzystnych skutków, wynikających z działania substancji psychoaktywnych na ośrodkowy układ nerwowy (receptory w mózgu). W wyniku alkoholizowania się uwalniana jest dopamina, określana jako hormon szczęścia, a pijący doznaje pozytywnych uczuć związanych z redukcją napięcia i stresu. Spożywanie napojów wyskokowych przez dłuższy czas, prowadzi do powstania zależności fizycznej i… Czytaj więcej »

na zasadzie kopiuj wklej – marala z ciebie….ja prd…. jak redakcja zamieści artykuł o locie kosmos to nam zafundujesz wykład z astrofizyki ?

Last edited 2 lat temu by abc

Ale tylko część kopiowanego artykułu się wkleiła. BTW. Czy to nie jest naruszenie praw autorskich przez xxxppp ? 😁

same pijaczki w tym naszym miescie