Strona główna Aktualności Z miasta Kolejna drogeria do likwidacji?

Kolejna drogeria do likwidacji?

6
Nie mamy dobrej wiadomości dla tych, którzy lubią robić zakupy w jednym z dwóch zlokalizowanych w centrum miasta sklepów sieci Rossmann. Jest bardzo prawdopodobne, że ten znajdujący się na parterze „Trzech Koron” zostanie zlikwidowany.

Drogerię otworzono w tym miejscu na początku września 2014 roku. Wynajęła ona powierzchnię handlową (325 metrów kwadratowych) od właściciela SDH, czyli PSS Społem. Obie strony podpisały umowę dzierżawy. Ta wkrótce wygaśnie.

Na temat dalszego funkcjonowania/zamknięcia Rossmanna w Spółdzielczym Domu Handlowym próbowaliśmy porozmawiać z kierownikiem działu technicznego – administracyjnego PSS Społem, ale jeśli chodzi o udzielanie informacji był oszczędny w słowach.

– Umowa jest tak skonstruowana, że można ją przedłużyć. Rozmowy dotyczące warunków najmu trwają. Nie ma jeszcze żadnej wiążącej decyzji (dotyczącej likwidacji sklepu – przyp. red.), ale  w każdej chwili może się to zmienić – stwierdza kierownik Grzegorz Barys.

Tymczasem z myślą o konieczności pożegnania się z dotychczasowym miejscem pracy powoli oswajają się pracownicy Rossmanna. Z ich informacji wynika, że dla klientów sklep będzie czynny jeszcze tylko tydzień – ostatnim dniem zakupów ma być następny piątek, 22 marca. I dlatego obsługa drogerii zaprasza do jej odwiedzania – ze względu na wyprzedaże i możliwość zrobienia zakupów po niższych cenach.

Rossmann jest już drugim sklepem tej sieci, który może zniknąć z mapy Pabianic. Kilka miesięcy temu został zamknięty ten przy ul. Konopnickiej 39A, koło „Biedronki”. Jeśli PSS Społem i drogeria nie dojdą do porozumienia w kwestii warunków najmu, zakupy będziemy mogli robić jeszcze w trzech miejscach – w centrum handlowmym „Echo” (ul. Zamkowa 39), w budynku, w którym znajduje się „Mila” na Bugaju (ul. Grota Roweckiego 24A) oraz przy ul. Łaskiej 9.

6
Dodaj komentarz

1600
5 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
6 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
widz

Wszędzie rozwijają się centra handlowe. Nie ma porządnego parkingu, nie ma fajnych sklepów, szkoda, że Nasza wizytówka w centrum tak brzydko się starzeje.

dek

przecież będzie za kilka miesięcy nieopodal, tj. w Tkalnii.

Exlibris

Ten z Konopckiej został przeniesiony na Łaską a nie typowo zlikwidowany ! Ech….. pisamki pismaki

likwidator

Przeniesienie oznacza zlikwidowanie jednej lokalizacji i otwarcie w innej. Fakt, produkty przenieśli, a raczej przewieźli jeśli już jesteś tak dokładny. Pracownicy mogą pozostać ci sami. Nie zmienia to faktu, że likwidują i otwierają w innym miejscu.

Tom

Dawać biedre w miejsce Rossmana 🙂

Zenek

Rozwiązać to całe SPOŁEM – relikt komuny. Nie odnajdują się w nowych czasach.