Strona główna Aktualności Kolejka jak w PRL

Kolejka jak w PRL

16

Kierowcy i właściciele aut klną i stoją w kolejce. „Ogonek” ustawia się już około godz. 7.00, czyli godzinę przed otwarciem wydziału komunikacji w starostwie powiatowym. 

Dziś rano przed drzwiami wydziału stali najwytrwalsi (ok. 40 osób), bo termometr pokazywał 5 stopni poniżej zera.

– Co zrobić. Jak nie postoje tutaj godzinę, to później będą musiał stać trzy w środku – tłumaczył jeden z kolejkowiczów.

Dlaczego mieszkańcy powiatu już o 7.00 stoją przed drzwiami wydziału? Bo później faktycznie można utknąć w kolejce na kilka godzin. Jak tłumaczą władze starostwa, spowodowane jest to wprowadzonym przez Ministerstwo Cyfryzacji systemem CEPIK 2.0 i problem ten nie dotyczy tylko naszego powiatu. Nowy program pojawił się w listopadzie ubiegłego roku.

Dlatego lada dzień w sali obsługi ma się zacząć przebudowa. Powstaną dodatkowe dwa stanowiska. Najprawdopodobniej dziś został wyłoniony wykonawca. Starostwo na remont przeznaczyło 50 tys. złotych. Będą tez zatrudnione dodatkowe dwie osoby.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Bankowo starosta zrobi konferencję prasową … i będzie bla bla bla , bla bla bla … to nie ja … to nie moja wina bla bla bla …

A to Habura wprowadził ten durny CEPIK czy Rząd prowadzony przez Twoją partię?

W Łodzi Cepik ten sam … a kolejek brak … 🙂

Proszę zwrócić uwagę ile w Łodzi jest okienek do rejestracji. W Pabianicach są 3 okienka na cały powiat.

Cepiku nie było i też były kolejki!

Ramek był to był porządek pracownice chodziły jak szwajcarski zegarek.Zomo wróć

„Zomo wróć” , lepiej bym tego nie nazwał…

Trzeba inwestowac w ludzi i ich szanowac. Ten wydzial jest traktowany od zawsze jak zlo konieczne. Kolejki są od zawsze ale mamy rok wyborczy wiec gruszki na wierzbie tez będą obiecane. A co do dodatkowych osób w wydziale to fajnie tylko liczy sie wiedza i doswiadczenie a nie tylko osoba ktora siedzi w okienku. A tam z kazdym dniem coraz mniej osob

Tam gdzie rządzi PO wszędzie są kolejki – czyżby sabotaż samorządowy? wina ministerstwa, że ma być nowocześniej czy wina nieporadnego zrządzania powiatem?

A ktoś wyżej napiał, że w Łodzi kolejek nie ma. Eh. Każdy pisi to mądrala.

„napisał”

mam POmysł niech się starostwo cofnie do kałamarzy i pergaminu może będą POtrafili pracować szybciej

Kolejki do rejestracji auta były zawsze. Przynajmniej od ćwierć wieku bo wtedy pierwszy raz miałem tam nieprzyjemność być. Cepik nie cepik jest zła organizacja i tutaj akurat ekipa rządząca nie ma znaczenia.

Wprowadzili program,a wystarczyło by żeby twardy dowód przychodził poleconym do domu i już połowa kolejki znika. Druga sprawa ze tam było chyba 4 okienka a pracownic siedziało 7,zamiast każda obsługiwać ,to siedziały po dwie.”przyklej tą naklejkę tutaj,a ja przykleję znaczek” i tak we dwie siedziały i rejestrowały jeden pojazd.

Aha czyli problem bo jest nowy system? Dlatego zatrudniamy 2 osoby… hmm.. pomyślmy… może od zawsze było mało pracowników? Większość okienek pustych? I do tego niesympatyczna obsługa… nadal wiele pozostaje do życzenia. Nie wina systemu tylko złego szkolenia pracowników. Piszecie że problem z systemem to niech naprawia system lub zatrudnia nowe panie które szybciej nauczą się nowego programu.

Proponuję zrobić tam rondo 😉