W ramach obchodów dni Powiatu Pabianickiego w niedzielę 19 maja w naszym mieście rozegrany zostanie Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych. Nie będzie to jednak impreza tylko dla zawodowców. 

Pierwszy Supermaraton PTC Pabianice zostanie rozegrany na trzech dystansach, które są zaliczane do punktacji Pucharu Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych sezonu 2019. Dystans mini wynosi 66 kilometrów, dystans mega to 132 kilometry (2×66 km), a dystans giga to 198 kilometrów (3×66 km).

Będzie jednak okazja, aby nie tylko zawodowcy mieli zabawę. Poza klasyfikacją pucharową rozegrany zostanie bowiem także maraton rodzinno-towarzyski na dystansie 20 lub 40 kilometrów. W tej kategorii można wziąć udział indywidualnie, albo w trzyosobowej rodzinie, w której znajduje się przynajmniej jedna kobieta. Zapisów można dokonywać pod tym adresem. Natomiast więcej informacji można uzyskać w wydarzeniu na facebooku.

Ku uciesze mieszkańców, którzy często podczas takich imprez nie są zadowoleni z tego, że utrudnia im się dojazd do posesji, kolarze postanowili tym razem wybrać na miejsce swoich zmagań szosy znajdujące się w okolicach miasta, a nie w nim samym. Start planowany jest na godzinę 8:00, a zakończenie zmagań na godzinę 18:00.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments