Strona główna Aktualności Kochają Pabianice, wspomagają szpital

Kochają Pabianice, wspomagają szpital

0

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii otrzymał sprzęt medyczny wart ponad pól miliona. Chodzi dokładnie o 536 tys. 644 złotych.

Dzięki fundacji My Kochamy Pabianice, nasz szpital został wyposażony w nowoczesne maszyny, dzięki którym pacjenci mogą liczyć na jeszcze lepszą diagnostykę oraz leczenie. Sprzęt służy bowiem do ratowania życia i zdrowia pacjentów Pabianickiego Centrum Medycznego.

– Sprzęt podarowany przez fundację bardzo się przydaje i jest wykorzystywany. Zwiększyła się możliwość diagnostyki oraz leczenia najciężej chorych pacjentów oraz podniósł się standard opieki nad nimi. Dla naszego szpitala to poważna pomoc, wzrasta bowiem poziom świadczonych przez nas usług medycznych. – mówi Włodzimierz Abramowicz, ordynator Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii

Jak tłumaczą lekarze z PCM, pomoc cały czas jest potrzebna. Każdy nowy nabytek jest wręcz darem bezcennym. Tym bardziej, że postęp technologiczny powoduje, iż powstają coraz to nowocześniejsze urządzenia, które pozwalają na bardziej rozszerzoną diagnostykę. Przekazany przez fundację sprzęt jest właśnie tym najnowocześniejszym.

Od czerwca, kiedy to na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii dotarł nowy sprzęt, do dnia dzisiejszego skorzystało z niego ponad 200 pacjentów. Oddział wzbogacił się o: bronchofiberoskop do trudnych intubacji, bronchoskop z torem wizyjnym i myjnią, aparat do USG- SPARQ oraz 4 kardiomonitory.

– Mamy Pacjentów, których udało się uratować między innymi dzięki sprzętowi Fundacji My Kochamy Pabianice. Raz jeszcze w imieniu pacjentów i naszym pragniemy złożyć na ręce prezesa fundacji Pana Andrzeja Furmana serdeczne słowa podziękowania, licząc na życzliwość i pomoc w przyszłości – dodaje prezes zarządu Agnieszka Owczarek. – Nasza wdzięczność jest ogromna. Dzięki pomocy fundacji będziemy mogli pomagać chorym jeszcze bardziej, co jest dla nas sprawą priorytetową. Jeszcze raz ogromnie dziękujemy.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments