Strona główna Aktualności Z miasta Kobieta złapała bociana. Grozi jej grzywna

Kobieta złapała bociana. Grozi jej grzywna

3

Bocian biały, ptak będący pod ścisła ochroną, wylądował na trawniku przed Szkołą Podstawową nr 3.  Około godz. 15.00 jedna z przechodzących w pobliżu kobieta wsadziła ptaka do auta i odjechała.

Po chwili kobieta zadzwoniła do straży Miejskiej z informacją,  że skoro tak długo trwa interwencja służb miejskich, sama dowiezie bociana do ośrodka dla zwierząt. Co na to służby?

– Na ogląd bocian był w dobrej kondycji, dlatego nie wolno go było odłowić – silny stres mógłby go zabić. Ponadto na schwytanie ptaka będącego pod ochroną gatunkową, który nie jest słaby ani chory, potrzebne jest pozwolenie. Dlatego wiedząc o ptaku, po godz. 13 powiadomiliśmy  Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Łodzi – mówi Agnieszka Pietrowska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska UM. – Gdyby bocian osłabł, spróbowalibyśmy go złapać i przewieźć do ośrodka rehabilitacji zwierząt. Umówiona była ekipa, z którą miasto ma podpisaną umowę na odłów.

Kobieta zawiozła bociana do lecznicy w Dobroniu. Zostanie  zbadany przez weterynarza i odwieziony do ośrodka rehabilitacji zwierząt. W przypadku zwierząt znajdujących się pod ochroną za samowolną interwencję może grozić grzywna za złamanie przepisów o ochronie gatunkowej zwierząt.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Kare dac, zbesztac z blotem zabrac dom pieniadze i oddac uchodzcca. POjedany kraj

Straż Miejska tacy obrońcy zwierząt !!! jak przy chodniku w krzakach moja 8 letnia córka znalazła Małe kilku dniowe kocie żywe przy padłej Kociej Mamie i płaczące od kilku dni ( pewnie z przejedzenia i szczęścia ) zabraliśmy kocie do schroniska – tam o dziwo przyjmują tylko Psy 🙁 Udaliśmy sie do Straży Miejskiej a tam pan Dyżurny Powiedział że jakim prawem zabraliśmy tego kota grożąc mi sądem i kolegium gdzie następnie przy mojej córce powiedział że teraz Mamy jechać go uśpić .Nie opisze reakcji mojej córki .A Straż Miejska to faktycznie tylko do Łapania Babc z jagodami przy rynku… Czytaj więcej »

Intencje dobre. O tej porze roku bociany są już daleko na południu. Jesli ten został, to znaczy że nie dołaczy do kolegów w tym roku.
A prawo jakie mamy to chyba wszzyscy dobrze wiemy