Strona główna Na sygnale Kierowcy spisali się na medal. Są pochwały od strażaków

Kierowcy spisali się na medal. Są pochwały od strażaków

5
Kierowcy jadący trasą S14 utworzyli tzw. korytarz życia, dla pojazdów służb ratunkowych. Strażacy chwalą postawę kierujących, bowiem nie zawsze procedura ta przebiega sprawnie. 

Do pożaru BMW X5 doszło na drodze S14 pomiędzy węzłami Lublinek i Retkinia. Samochód stanął w ogniu, nie wystarczyło gaśnice samochodowe, potrzebna była pomoc straży pożarnej. Na miejsce od strony Konstantynowa Łódzkiego nadjechali druhowie z tamtejszego OSP. Na nagraniu z kamery umieszczonej w kabinie samochodu gaśniczego widać jak inni kierowcy sprawnie utworzyli korytarz życia.

– Pierwszy raz jechaliśmy korytarzem ratunkowym i musimy powiedzieć, że… ładnie Wam to wyszło drodzy kierowcy – napisali druhowie z OSP.

Korytarz życia (korytarz ratunkowy) to metoda stworzenia wolnego przejazdu dla pojazdów ratowniczych poprzez przesunięcie się stojących w korku pojazdów w kierunku najbliższych krawędzi drogi wielojezdniowej. W Polsce obowiązek tworzenia korytarza życia został po raz pierwszy uregulowany prawnie w prawie o ruchu drogowym. Przepisy weszły w życie 6 grudnia 2019 roku. Od tamtego czasu w mediach wielokrotnie pokazywano nagrania, gdzie kierowcy nie stosowali się do przepisów i blokowali przejazd samochodom ratunkowym.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Widać że OSP jedzie bo trąbią w stylu: „uwaga wieś jedzie,” masakra.

„Piotrek” obyś ty nigdy nie musiał korzystać z pomocy tej „wsi”! Jak jedzie samochód PSP to nie jadą na sygnale i nie trąbią jeśli ktoś tarasuje im drogę? Czemu Polacy są takim narodem, który co by nie zrobić to zawsze jest źle. Nie szukamy pozytywów w danej sytuacji tylko jak i komu „dołożyć”, skrytykować … ehh … smutne to. Pozdrawiam i życzę Wszystkim miłego dnia 🙂

Proszę przeczytać jeszcze raz mój komentarz ze zrozumieniem! A jak nie pomoże to powrót do podstawówki tam takich podstaw uczą 😉
Nie chodzi mi o to że jadą na sygnale bo to zrozumiałe, ratują komuś życie czy czyjść dobytek, poświęcają swój czas.
chodzi mi o to głupie trąbienie bez sensu, przecież wszyscy ładnie zjechali na bok.
Nie rozumiem tego fenomenu straży pożarnej zwłaszcza OSP którzy jeżdżą prywatnymi autami w koszulkach straż albo oklejają sobie samochody straż.

I po co ten komentarz o powrocie do podstawówki? To jest właśnie to o czym pisałam w swoim poprzednim komentarzu – byleby komuś z jakiegokolwiek powodu dogryźć. Bez obaw, zrozumiałam komentarz. A może po prostu trąbią informując, że jadą, żeby przypadkiem ktoś im pod koła nie wyjechał. Jadą, co prawda na sygnale, i już to powinno dawać innym znać, że zbliża się pojazd uprzywilejowany ale w życiu różnie bywa.
A ja nie rozumiem, co komu przeszkadza, że chodzą sobie w takich koszulkach lub oklejają samochody. Ich sprawa. Drugi Twój komentarz potwierdza to co napisałam w swoim pierwszym. Pozdrawiam

Niech będzie i wieś. Niech będą mieli stara nawet, ale ratują dobytki jak równy z równym.