Strona główna Na sygnale Kryminalne Kierowca przykuł uwagę. W samochodzie były narkotyki

Kierowca przykuł uwagę. W samochodzie były narkotyki

2
Policjanci z Pabianic zatrzymali kierowcę, którego sposób jazdy budził podejrzenia. W samochodzie 38-letniego mężczyzny ujawnili amfetaminę.

W miniony czwartek po godz. 17.00 do komendy powiatowej wpłynęła informacja, iż drogą wojewódzką nr 485 jedzie Fiat Tipo – całą szerokością jezdni. Na miejsce skierowano patrol drogówki i wkrótce, w Hucie Dłutowskiej, stróżom prawa udało się namierzyć wskazane w zgłoszeniu auto.

Kierujący nim 38-latek z Katowic został zatrzymany do kontroli i poddany badaniu na trzeźwość. Nie wykazało ono alkoholu w organizmie mężczyzny. Ale…

– Mundurowi zabezpieczyli w samochodzie ponad 8 gramów białych kryształków. Wstępne badanie testerem narkotykowym dało wynik pozytywny w kierunku amfetaminy. Zabezpieczone środki zostaną poddane badaniom laboratoryjnym. Kierowcy pobrano krew do badań na zawartość w organizmie substancji psychotropowych – mówi podkomisarz Ilona Sidorko, rzecznik prasowy KPP.

38-latek usłyszał zarzut posiadania środków psychotropowych. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Nawet jak qe krwi wykryją powie ze bral miesiąc temu i nic mu nie zrobią .

We krwi utrzymuje się 7 dni nie miesiąc…