Strona główna Styl życia Moda i styl Kiermasz inny niż wszystkie

Kiermasz inny niż wszystkie

0

Już po raz trzeci mamy z Pabianic i okolic spotkają się na „Wielkim wietrzeniu szaf”.

 

Wiele wskazuje na to, że ten kiermasz stanie się tradycją wśród mam udzielających się w grupie „Mamy znad Dobrzynki”, prężnie działającej na facebooku.

W sobotę 16 stycznia, w świetlicy środowiskowej „Tropiciele marzeń”, przy parafii św Mateusza (ul. Piotra Skargi 1) zostanie zorganizowana trzecia już edycja „Wielkiego wietrzenia szaf”. To kiermasz odzieży używanej, zabawek oraz akcesoriów dla dzieci. Choć miejsca dla sprzedających rozeszły się jak świeże bułeczki, osoby zainteresowane przedsięwzięciem, mogą wziąć w nim udział w godz. od 14.00 do 17.00. Wstęp jest bezpłatny, jednak w trakcie kiermaszu zostanie przeprowadzona dobrowolna zbiórka pieniędzy na rzecz świetlicy.
– To w ramach podziękowania za udostępnienie miejsca na spotkanie – wyjaśnia Anna Kopeć, organizatorka kiermaszu.

Szczegóły akcji oraz jej regulamin dostępne są facebooku.

Gdy mamy z pabianickiego internetu tworzyły fanpage w popularnym serwisie społecznościowym, nie przypuszczały, że ich wymiana odzieżą i akcesoriami dla dzieci przeniesie się do świata rzeczywistego.
„Mamy znad Dobrzynki”, bo tak nazywa się grupa złożona z 1371 członkiń, na co dzień wymieniają się w internecie poradami dotyczącymi pielęgnacji, żywienia, wychowania. Dzielą się opiniami o pabianickich przedszkolach, czy pediatrach. Ich uwadze nie umknie żadna nowość, która pojawi się na pabianickim rynku parentingowym (związany z rodzicielstwem). Często dodają sobie wsparcia i otuchy. Nie raz pomagały potrzebującym, oddając ubranka i najpotrzebniejsze środki do pielęgnacji za darmo.
Dziennie na tablicy grupy ląduje od kilku do kilkunastu postów. Zdecydowaną ich część stanowią oferty sprzedaży i kupna używanych ubranek dziecięcych, zabawek, akcesoriów.
Właśnie z tego powodu 4 listopada 2014 roku, mamy z Pabianic i okolic spotkały się po raz pierwszy podczas kiermaszu, zorganizowanego przez jedną z administratorek grupy – Annę Kopeć. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Lista sprzedających, która ze względów organizacyjnych musiała być ograniczona, zapełniła się w mgnieniu oka. Zainteresowanych kupnem ciuszków, wózków, chodaków, nosidełek, klocków, lalek, puzzli itp. również nie brakowało. Pomysł wypalił na tyle, że w 2015 roku „Dobrzynki”, bo tak same siebie nazywają mamy z pabianickiego internetu, spotkały się po raz drugi.
„Wielkie wietrzenie szaf” to nic innego jak kiermasz odzieży używanej. Jak podczas większości takich inicjatyw, są sprzedający, wcześniej zapisani na specjalnej liście u organizatorki, są oczekujący na liście rezerwowej chętni do sprzedaży oraz są kupujący. To, co odróżnia ten kiermasz od innych, jest jego charytatywny charakter. Tu, za uczestnictwo i za możliwość wystawienia się na stoisku, uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów. Kupujący nie płacą za wstęp a organizatorka nie czerpie żadnej korzyści finansowej z całego przedsięwzięcia. Jedyną i dobrowolną opłatą jest zbiórka pieniędzy dla świetlicy środowiskowej działająca przy parafii św Mateusza w Pabianicach „Tropiciele marzeń” w ramach podziękowania za udostępnienie miejsca na spotkanie. Bo to właśnie tu po raz trzeci, w najbliższą sobotę, spotkają się „Mamy znad Dobrzynki”.

REKLAMA
Poprzedni artykułScania zderzyła się z Fiatem. Ranni funkcjonariusze
Następny artykułRoztrzaskał Seata. Z auta wypadł silnik (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments