Strona główna Aktualności Polityka Kandydat zapomniał, że został skazany

Kandydat zapomniał, że został skazany

36

Dawid Grzegorzewski startujący w wyborach do Sejmu z KWW Zjednoczona Lewica został skreślony z listy przez Okręgową Komisję Wyborczą w Sieradzu. Powodem jest utrata prawa wybieralności. 

Działacz Twojego Ruchu prawo wybieralności utracił wraz z uprawomocnieniem się wyroku skazującego go na 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Wyrok za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego wydał Sad Rejonowy dla Łodzi – Śródmieścia. Uprawomocnienie nastąpiło 1 maja 2015 roku.

Wynika z tego, że kandydat minął się z prawdą składając dokumenty do OKW, gdyż rejestracja list wyborczych odbywała się we wrześniu, czyli 4 miesiące po wyroku. Kodeks wyborczy jasno określa, że osoby skazane za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego nie mogą kandydować.

W ubiegłym tygodniu zapytaliśmy samego kandydata, dlaczego zrezygnował z walki o fotel posła.

– W związku z sytuacją problemów rodzinnych musiałem zrezygnować ze startu w wyborach do Sejmu RP. Nie chciałem być tylko fikcją na liście, a że mam do ogarnięcia pewne sprawy musiałem zrezygnować, iż nie miałbym czasu na prowadzenie kampanii wyborczej – wyjaśnia Grzegorzewski. – Jestem tak jak było przewodniczącym Twojego Ruchu w woj. Łódzkim i skupiam się na działaniu dla Twojego Ruchu. Drugą przyczyną tak małej ilości kandydatów TR był sprzeciw pabianickich struktur Twojego Ruchu co do porozumienia z SLD oraz miejsc na listach wyborczych.

Próbowaliśmy wyjaśnić sprawę w komitecie Zjednoczonej Lewicy, ale rzeczniczki nie odpisały nam na 3 wiadomości. Do sprawy nie ustosunkowało się również biuro prasowe Twojego Ruchu.


 

Dawid Grzegorzewski ma 27 lat. Jeszcze jako nastolatek działał w młodzieżowych strukturach SLD. Później tworzył pabianickie struktury Polskiej Lewicy Leszka Millera. W 2010 roku został członkiem Samoobrony RP Andrzeja Leppera. Startował w wyborach samorządowych do Sejmiku Województwa Łódzkiego. Teraz jest szefem pabianickich struktur partii Janusza Palikota.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
36 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ale twarzowiec ….

Widać samych mężów stanu ma lewica 🙂

podobny do tuska buhahaha

Gratuluję bujnej wyobraźni.
Wykorzystaj ją w toalecie. 😉

I taki śmieszny chłpoczyna chciał być posłem ? Ten świat schodzi na psy.

Zaraz zaraz, jeśli dobrzy rozumiem facet w maju 2015 otrzymał prawomocny skazujący wyrok. W sierpniu zgłosił się na listy wyborczy, gdzie składa się oświadczenie o niekaralności i pełni praw publicznych. Czyli złożył fałszywe oświadczenie ?

Jezu co to za gość ? Matka go zbyt mało kołysała chyba 🙂

A ja miałam na niego glosowac… Jednak dalej popieram to co robi oraz mu kibicuję. Nikt tak nie popierał osób homoseksualnych oraz nikt nie robi porządku tak z kościołem jak on. Widziałam wiele jego akcji z kościołem jego i ludzi TR. Popieram mimo wszystko!!!!

A i jeszcze jedno powiem, że miał dobry pomysł na Pabianice. Nie znacie go to się nie wypowiadajcie. Broni praw kobiet, sama widzialam go na pikiecie w Łodzi gdzie bronił praw kobiet i chciał ich większej władzy. Popiera parytety i jako kobieta jestem z niego dumna.

No to nie zagłosujesz 🙂 Osoby skazane nie kandydują 🙂 Taki mąż stanu 🙂 A jako kobiecie gratuluję gustu 🙂

Daria … jako kobieta jesteś dumna z wyroku chyba ? 🙂

Nie jestem dumna z wyroku lecz jestem dumna z jego dzialan. A co do gustu to marica nie twoj problem. Ja cenie go za dzialania na rzecz swieckiej Polski i wolnego od homofobii kraju. Bo wiem, ze tacy ludzie jak on obronia nas przed oszolomami z PiSu oraz fanatyckiej ONR. Dziekuje mu bo jestem lesbijka i dziekuje mu za to ze walczy o nasze prawa osob homoseksualnych i swieckie panstwo. A ze wyrok? Lepper tez byl skazany i nie jeden posel w Sejmie tez jest z wyrokiem i jakos o tym sie nie mowi! Pijani posłowie z wyrokami o tym… Czytaj więcej »

Panie Jach … popiera Pan „patfusów” … słyszy Pan 🙂

Wygląda na osobę objętą specjalną troską 🙂

alicja strzał w 10 🙂

Czyli kłamca ? 🙂

widać poziom człowieka. pyskacz i nic więcej. do piaskownicy wróć chłopaczku 🙂

Palikot ma piękne kadry widać 🙂
Kandydat z wyrokiem … 🙂

Trzeba zapamiętać tę twarz gdyby chłopczyk chciał jeszcze kiedyś się pokazać w kolejnej partii 🙂

„Elyta” lewicy 🙂

Może mało pił ale za to dopały brał bo sam się kiedyś skarżył w mediach że nie dostał paragonu z kasy fiskalnej jak kupował dopalacz. Wiec może ta skleroza odnośnie zatajenia wyroku to efekty dopalaczy :)) Więc Skończ waść wstydu oszczędź i weź się w końcu do roboty bo kariery politycznej nie zrobisz.

„Po czynach poznacie człowieka” … właśnie poznaliśmy 🙂 A odnośnie zbierania podpisów odnośnie straży miejskiej to rudy zbierał bez numerów pesel. Czyli wszystko co zebrał to można do kosza wyrzucić bo nie spełniało wymogów ustawowych 🙂 Może ten działacz nie wiedział tego. Teraz nie wiedział, że został skazany. Normalnie komedia w najlepszym wydaniu.

Co za typek 🙂 CV partyjne od lewa do prawa i od prawa do lewa. Zagubione dziecko w nowoczesnym świecie 🙂 Nawet śmiać mi się nie chce 🙂

Trybun ludowy od siedmiu boleści 🙂 Żal patrzeć na dzieciaka 🙂

Dokąd zmierza ten kraj jęli tacy ludzie mają parcie na politykę ? Trochę samokrytyki gościu !!!

ciekawe z czego Koleś żyje czy na złotą kartę w MOPS-ie ? i darmowe pakiety do lumpeksu ?

Piszę w imieniu osób homoseksualnych z województwa łódzkiego: Dawid nie poddawaj się! Działamy dalej w Twoim Ruchu i się nie poddajemy a takich prowokacyjnych akcji będzie jeszcze więcej ale jak widać serwisowi zależy na wejściach bo ranking spada. EpaInfo jesteście żałosnymi hienami czekającymi na podwinięcie się komuś nogi. Z każdego robicie przestępce? Wstydźcie się bo nawet nie wiecie czego sprawa dotyczyła a robicie sensacje. Nie mając wiedzy nie pisze się bzdur. Nic wam nie wiadomo na temat życia naszego kolegi więc po co piszecie takie brednie??? Skazanych mamy wielu za alimenty, za obrazę np. uczuć religijnych i zlekceważenie miejsc świętych,… Czytaj więcej »

jeśli ktoś wiecznie działa w kilku partiach nazwę je „niszowych” a żadna z tych partii nie ma dużego społecznego poparcia widać to było po Partii Palikota jak się przeliczył ze swoimi dziwactwami to nie ma co się dziwić że ludzie normalni dla których liczą się wartości i normalna przyszłość dla swoich dzieci – że krytykują takie zachowania . nie należy krytykować tylko się cieszyć że w Pabianicach jest jeszcze dużo ludzi którzy nie tolerują dziwactwa dając znak przez EPAInfo . Homoseksualiści niech sobie żyją koło nas – zawsze żyli ale nie może być przyzwolenia społecznego na żenujący atak tej grupy… Czytaj więcej »

Jak taki działacz jest mocny to niech napisze za co został skazany.

A druga sprawa to według moich informacji pan Dawid został skazany za art. 196 kk Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Takie to przestępstwo??

Przestępstwo to przestępstwo – lepiej nie umniejszać faktu, gdyż to do niczego dobrego nie doprowadzi. Pan Grzegorzewski powinien poznać lepiej przepisy jeżeli chcę się zabrać za tworzenie prawa, czego akcja pt. likwidacji SM i kandydowanie z wyrokiem pokazało.
Moim zdaniem w sejmie nie powinno być osób, które mają problemy z prawem.

To żadne przestępstwo, o co cala ta akcja? Jeżeli walczy z kosciolem to popieram. Dawid nie przejmuj się jak PiS wygra tacy jak my lewicowcy będziemy siedzieć za walke z kościołem!

Kiedy zdejmujemy krzyże?może nadejdzie ten czas

Kończ człowieku i zejdź ze sceny. Żałosny jesteś tak bardzo, że aż się pisać nie chce. A odnośnie PISu to ten wasz lewak Dawidek podobno chciał się do PiSu zapisać jakiś czas temu. Człowiek widać od prawej do lewej szedł po bandzie aż skończył smutno 🙂

Jak to człowiek z wyrokiem jest zarządzającym w strukturach partii ? Obojętnie jakiej ? NO to widać, że fajna partia ten Twój Ruch 🙂 Dzięki takim ludziom skutecznie odstrasza sobie wyborców 🙂 Brawo Jasiu. Powinien do Platformy się zapisać 🙂

Chyba w każdej partii znajdziesz takie osoby. Niestety…