Strona główna Aktualności Z miasta Kandydat na radnego chce rządzić szpitalem

Kandydat na radnego chce rządzić szpitalem

0

5 kandydatów zostało w walce o fotel prezesa Pabianickiego Centrum Medycznego. Nazwisko zwycięzcy poznamy do 21 sierpnia.

Konkurs przeprowadza rada nadzorcza szpitala, która zdradziła 2 nazwiska kandydatów. O fotel prezesa ubiega się m.in. Marek Kiljański, Kierownik Pabianickiego Centrum Rehabilitacji, Konsultant Wojewódzki w Dziedzinie Fizjoterapii, Prezes Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii. Od 28 lat jest pracownikiem Pabianickiego Centrum Medycznego. W ubiegłorocznych wyborach samorządowych startował jako kandydat Bloku Samorządowego Razem (komitet prezydenta Grzegorza Mackiewicza) do rady miejskiej. Zdobył tylko 76 głosów, najmniej w swoim okręgu. Przegrał m.in. z Jarosławem Lesmanem (PiS), który teraz jest głosem doradczym w opisywanym konkursie oraz Jackiem Wróblewskim (PO), który zasiada w radzie nadzorczej.

W konkursie startuje też Iwona Fisiak, była przewodnicząca rady nadzorczej.

Kandydatom zadano po 20 jednakowych pytań, które dotyczyły m.in. wiedzy z zarządzania spółką, pomysłów na rozwijanie działalności, poprawę renomy szpitala i sięgania po outsourcing usług. Były również  pytania zazwyczaj zadawane przy rekrutacji, o wady i zalety kandydata czy prezentację, dlaczego jest najlepszy na stanowisko.

 

 REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments