Strona główna Aktualności Z miasta Jutro będą „suszyli”. Kontrole prędkości w całym kraju

Jutro będą „suszyli”. Kontrole prędkości w całym kraju

18
Przez całą środę (27 kwietnia) policjanci z ruchu drogowego będą prowadzili działania kontrolno – prewencyjne pod nazwa „Prędkość”. Akcja zaplanowana w naszym powiecie przeprowadzona jest w ramach ogólnopolskich działań.

Od wczesnych godzin porannych funkcjonariusze drogówki skupią swoją uwagę na ujawnianiu wykroczeń związanych z przekraczaniem dopuszczalnych prędkości. Do walki z piratami drogowymi będą wykorzystane radiowozy wyposażone w wideorejestratory, a także ręczne mierniki z wizualizacją.

– Poruszając się po drogach nie zapominajmy, że kierujący, który nie stosuje się do określonych przepisami ograniczeń prędkości, lub jedzie z prędkością niezapewniającą panowania nad pojazdem, zagraża nie tylko sobie, ale także innym uczestnikom ruchu drogowego – tłumaczy asp. sztab. Marzanna Boratyńska z WRD KMP w Łodzi. – Ma to wielkie znaczenie, gdy w zdarzeniu bierze udział pieszy, rowerzysta, czy osoba kierująca hulajnogą. W przypadku niechronionego uczestnika ruchu drogowego, nawet nieznaczne przekroczenie prędkości prze kierującego, zawsze zmniejsza szanse na przeżycie. Apelujemy jednak, aby przestrzegać przepisów dotyczących prędkości nie tylko w dniu akcji, ale przez cały rok.

Kontrole zaplanowane są między innymi w miejscach, gdzie dochodzi do największej liczby wypadków spowodowanych nadmierną prędkością.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ile było zdarzeń drogowych na skrzyżowaniu 20Stycznia/Nawrockiego w ostatnim roku całkiem sporo a ile kontroli? Pomimo że jest miejsce przy zjeździe na postoju taxi by przeprowadzić „czynności” by sprawdź prędkości na Nawrockiego i to w obu kierunkach. Podobnie Grota Roweckiego/Bugaj parę zdarzeń było a ile kontroli? Parking na całej długości prawie od skrzyżowania do Biedronki miejsca aż nadto i kierowców jadących na czerwony nie brakuje. Jak żyje nie widziałem w tych miejscach prowadzonych kontroli. Podobnie dalej Nawrockiego/Grota Roweckiego koło ryneczku identyczna sytuacja parkingi z każdej strony plus plac ryneczku gdzie w dni nie handlowe miejsca dużo, kontroli brak. Można czasem… Czytaj więcej »

Last edited 10 miesięcy temu by Aerospace

Podobnie Jutrzkowicka, Bychlew, Jadwinin ile było zdarzeń, ze wiecznie stoją?
O Swietlickiego to już nawet szkoda pisać. Tam to chyba ze 3 w tygodniu, tak często są.

Widać ,że na Świetlickiego jest baaardzo niebezpiecznie😂😂😂

Na świetlickiego zwyczajnie jest bardziej dochodowe. Nie pamiętam zdarzenia przy stacji benzynowej. Ale plany trzeba wyrobić.

Policja nie stoi w niebezpiecznych miejscach tylko bardziej dochodowych.

świetlickiego, to jest najdroższy przejazd mostem w europie!

Według mnie powinni suszyć na Zieloneprzy Dąbrowskiego. Dużo kolizji było. I przy Kochanowskiego.

Oczywiście, zgadzam się że w obrębie miasta jest mnóstwo dogodnych lokalizacji i do tego niebezpiecznych a Policji w tych miejscach nie uświadczysz. Zawsze śmieszy mnie jak mówią o działaniach prewencyjnych bo to czysta nieprawda. Przykładowo śmiertelne potracenie na Waltera a potem patrol i kontrola to nie jest prewencja a działanie reakcyjne. Musi być ofiarą a potem jest reakcja to z prewencja nie ma nic wspólnego. Dlaczego tak się dzieje? Każdy kto jeździ po P-ce wie że wewnątrz miasta nadziać się na kontrolę jest bliskie zero co innego na opłotkach. Efekt, kierownicy częściej wolniej jadą przez Bychlew niż na Grota, Orla,… Czytaj więcej »

Last edited 10 miesięcy temu by Aerospace

Na Grota Orła i Partyzanckiej przekraczają prędkość ?😁 Dzisiaj jechałem kilka razy i wszystko się wlecze.

Pojedź koło 19-20 a się przekonasz, Partyzancka od Maca w kierunku Jana podobnie od Rocha do Konstantynowskiej. Grota od pływalni w stronę ryneczku i do tego częste przejazdy na czerwonym przy Bugaju rano i wieczorem. O Orla można by dyskutować ale na 1h stania na pewno złapie się kilku klientów.😁 Choć tak naprawdę chodziło o całokształt bo można by wymieniać ale to ci umknęło no cóż.😏

Last edited 10 miesięcy temu by Aerospace

To niech susza, a wy jedziecie przepisowo to nie ma się czego obawiać,tyle w temacie…

Nikt tu nie twierdzi że to źle, ale jak działania są podejmowane to niech będą skuteczne. Stoją na rogatkach a na skrzyżowaniach w mieście jak nie stłuczki to potrącenia.

Na skrzyżowaniach to raczej nie z powodu prędkości

Dlaczego niby nie, chyba coś nie bardzo masz pojęcie o czym piszesz. Istotna różnicą czy ktoś jedzie przez skrzyżowanie 100km czy 50km. Jeżeli jako pieszy popełnisz błąd to przy potrąceniu to ma fundamentalne znaczenie. Podobnie gdy przekraczasz skrzyżowania z podporządkowanej a ktoś grzeje 100.

Last edited 10 miesięcy temu by Aerospace

Napisałem o przyczynach, nie o skutkach, ale nie zrozumiałeś.
Abstrahując, dla pieszego bez różnicy, czy do potrącenia dojdzie przy 50, czy przy 100 km/h. Może to robić różnice dla rodziny, czy w trumnie będzie cały czy w kawałkach.

Last edited 10 miesięcy temu by Pieszy

„lub jedzie z prędkością niezapewniającą panowania nad pojazdem” – ja przy stówie i wincej to spokojnie ogsrniam, jkby co!

” gdy w zdarzeniu bierze udział pieszy, rowerzysta, czy osoba kierująca hulajnogą” – no sorry. pieszy to ma uważać jak przechodzi , a nie z oczyma w komórce. Rowerzysta to ma swoje ścieżki i z droginiech spada. a ci na hulajnodze to bez nadzoru rodzica powinni być od razu rozjeżdzani!

PS. ile to wydarzeń nie tylko śmiertelnych, ale i drobnych otarć ma drogówka odnotowane na swietlickiego?

Czekam, aż cię rozjeździe czterdziestotonowa ciężarówka. Wręcz nie mogę się doczekać.

Pamiętamy wszyscy migać długimi jak stoją 🙂

Szykuj 200 na mandat i mrugaj ile wlezie, kiedy tylko zapragniesz.