Strona główna Aktualności W piątek akcja „Prędkość”. Policja zapowiada wzmożone kontrole

W piątek akcja „Prędkość”. Policja zapowiada wzmożone kontrole

0
Na drogach województwa łódzkiego, a więc również w naszym powiecie możemy spodziewać się jutro, 13 sierpnia, większej liczby policjantów.

Powodem tego będzie ogólnopolska akcja „Prędkość”. Od rana w głównych ciągach komunikacyjnych i w miejscach, gdzie jest szczególnie niebezpiecznie pojawią się nieoznakowane radiowozy, wyposażone w wideorejestratory oraz zwykłe patrole drogówki, kontrolujące kierowców z wykorzystaniem mierników prędkości (również z wizualizacją).

– Działania mają charakter prewencyjny, ale kierujący, którzy nie będą stosować się do przestrzegania ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać muszą liczyć się z konsekwencjami – zwracają uwagę policjanci.

Mandaty i punkty karne to nie wszystko. W przypadku przekroczenia prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym funkcjonariusze zatrzymają prawo jazdy.

Policja przypomina, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Równocześnie apeluje, aby być szczególnie czujnym w okolicach skrzyżowań, przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments