Strona główna Aktualności Z miasta Jest szansa na mniejszy smog

Jest szansa na mniejszy smog

1
ul. Kilińskiego

Wpłynęło 195 deklaracji udziału w programie ograniczania niskiej emisji, czyli dofinansowania wymiany pieców węglowych na ekologiczne źródła ciepła.

Wczoraj (15 marca) minął termin przyjmowania zgłoszeń od mieszkańców. Jak informują urzędnicy, najpopularniejsza była zmiana ogrzewania na gazowe albo na kotły c.o., które spełniają normy ekologiczne i wymogi 5 klasy emisji.

Miasto złoży zbiorczy wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na łączną kwotę 4,4 mln zł, z czego 1,7 mln zł to możliwa kwota dotacji przy założeniu maksymalnego dofinansowania. Ile pieniędzy z programu otrzymają Pabianice, będzie wiadomo najwcześniej w czerwcu – tłumaczy Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta.

Z programu ograniczania niskiej emisji ogłoszonego przez WFOŚ skorzystać mogły osoby fizyczne i wspólnoty mieszkaniowe będące właścicielami lub użytkownikami wieczystymi nieruchomości położonych na terenie miasta (z wykluczeniem lokali znajdujących się w budynkach komunalnych). Maksymalna wysokość dotacji wynosi do 40 proc. poniesionych  kosztów związanych ze zmianą sposobu ogrzewania, m.in. zakupem i montażem nowych urządzeń i demontażem starych czy przygotowaniem niezbędnych projektów i dokumentacji. Warunkiem rozliczenia dofinansowania będą faktury VAT lub rachunki wystawione na wnioskodawcę po dacie zawarcia umowy o dofinansowanie.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Na pewno będzie mniejszy smog. Szczególnie po dzisiejszych (piątek 17 marca) doniesieniach, że zdrożeje gaz, także dla odbiorcy indywidualnego.