Strona główna Na sygnale Kryminalne Jest śledztwo ws. napadu na kobietę. Prokuratura opisuje przebieg zdarzenia

Jest śledztwo ws. napadu na kobietę. Prokuratura opisuje przebieg zdarzenia

0

Policja w dalszym ciągu poszukuje mężczyzny, który próbował ukraść torbę 52-letniej kobiecie na ulicy Brackiej. Prokuratura wszczęła śledztwo.

Do próby rozboju doszło 13 stycznia (środa) około godz. 20.20. Było mroźno i prószył śnieg, a ulice były już wyludnione. Kiedy 52-letnia kobieta szła chodnikiem na ul. Brackiej, na wysokości nr 28 podbiegł do niej mężczyzna ubrany na czarno.

– Napastnik zaatakował ją, szarpiąc z tyłu za kurtkę w okolicy karku. Używając słów wulgarnych, żądał wydania torby, którą pokrzywdzona miała przewieszoną przez ramię. Następnie, mężczyzna zaczął ciągnąć za torbę. Kobieta wzywała pomocy. Aby temu przeciwdziałać, napastnik próbował jej zakryć dłonią usta. Wyciągnął ostre narzędzie, prawdopodobnie nóż, którym przeciął pasek torby i spowodował ranę rąk, po czym zamachnął się w stronę twarzy, powodując rozcięcie skóry w okolicach skroni. Ofiara trzymając torebkę próbowała się wyrwać. Wraz z napastnikiem przemieściła się na drugą stronę jezdni i szukając pomocy wcisnęła przycisk domofonu przy ogrodzeniu, zlokalizowanej tam prywatnej posesji. Widząc to, napastnik zaczął uciekać. Poślizgnął się i upadł, a następ nie pobiegł w stronę ulicy Grota Roweckiego – tak przebieg zdarzenia relacjonuje prokurator Krzysztof Kopania z Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

– Po chwili z terenu osiedla mieszkaniowego przy ulicy Brackiej, z piskiem opon wyjechał ciemny samochód – prawdopodobne jest, że uciekał nim sprawca napadu. Właściciel nieruchomości do której kobieta dzwoniła domofonem udzielił jej pierwszej pomocy wezwał policję i pogotowie – dodaje Kopania.

Napastnikiem był młody mężczyzna w wieku około 25–30 lat, średniej budowy ciała, wzrostu około 170 cm. Ubrany był w ciemną kurtkę i jeansowe spodnie. Na głowę miał założony kaptur, a twarz zasłoniętą chustą w drobną kratę.
Wszystkie osoby, które w jakikolwiek sposób mogą przyczynić się do ujęcia sprawcy proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Pabianicach.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments