Strona główna Aktualności Z miasta Jest pomysł na tereny PTC. Tu od 15 lat niszczeje basen

Jest pomysł na tereny PTC. Tu od 15 lat niszczeje basen

11

W 2003 roku basen na terenie przy PTC przestał funkcjonować. Przez 15 lat obiekt niszczał i dziś jest w opłakanym stanie. 

Nie ma już nadziei dla odkrytej pływalni przy ul. Grabowej, ale pojawił się inwestor, który chce wskrzesić ten teren. W celach sportowych.

– Prowadzimy rozmowy z grupą przedsiębiorców, którzy są zainteresowani wieloletnią dzierżawą części tego terenu. Przekazaliśmy im wszystkie potrzebne dokumenty. Czekamy na ruch z ich strony – informuje Grzegorz Mackiewicz, prezydent Pabianic.

Inwestorzy zainteresowani są budową hali treningowej, sztucznego boiska i krytych kortów tenisowych. Mieliby zarabiać na wynajmie obiektów dla zorganizowanych grup.

– W Pabianicach brakuje miejsc do aktywnego spędzania czasu. Inwestycja może wydawać się opłacalna – potwierdza prezydent.

W ramach wynajmu inwestor przeznaczyłby dla miasta pakiet bezpłatnych godzin treningowych. Te rozdysponowane zostałby pomiędzy szkoły czy klubu sportowe.

REKLAMA

11
Dodaj komentarz

1600
5 Wątki komentarzy
6 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
11 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jan pływak

Odkryte baseny to świetna sprawa. Woda jest pewna w porównaniu do naturalnych kąpielisk, w których szaleją bakterie. Anilana w Łodzi jest przykladem jakie olbrzymie jest zapotrzebowanie, jest oblegana. W weekend jak jest pogoda to czasami ludzie odchodzą z kwitkiem bo mogą wpuścić na teren obiektu 800 osób, a chętnych jest więcej. Oczywiście trzeba to zrobić z głową żeby obiekt zarabiał na siebie przez cały rok. Jakieś szatnie siłownie, sala do squasha, może szansa na to żeby zima zamiast basenów było lodowisko.

Dominoo

O tak lodowisko to jest coś czego na prawdę brakuje w mieście! W lato można byłoby używać go jako toru rolkowego.

ela

Kolejna ściema Mackiewicza. Znów przedwczesny wytrysk 🙂 Kolejne ‚Mamy to” i potem znów będzie klapa i będzie „Miało być” jak z tramwajem, Lewitynem, szkutnią i całą resztą.
Już nikt się nabrać nie da na te bajki.

x

i jak z geotermią Pana Ciebiady i dużym inwestorem chcącym wybudować fabryke w Pabianicach

bartekpawel

A co, tramwaj zlikwidowali?

Anna Z Pabianic

Dla Ciebie to pewnie lepiej aby w tym miejscu powstał skwer im. Lecha Kaczyńskiego

Pabnin

Najpierw zniszczyli radni Parkową. Kasę taką chcieli, że nikt się nie zdecydował na dzierżawę. Z basenem podobnie. Teraz nagle chcą dzierżawić na długi termin. Poprzednio jak byli inni dzierżawcy to tylko na rok. Podgrzewają temat, aby za jakiś czas zburzyć i sprzedać teren pod supermarket.

Ewelina

Mamy już jedne kryte korty tenisowe i za bardzo nic się na nich nie dzieje. Raptem 3 turnieje w roku. Może warto by się tamtymi kotami na Grota Roweckiego3 zainteresować!?

P

Ludzie chcą odkrytego basenu i lodowiska, żeby nie jeździć po innych miastach, a nie kolejnego boiska, lub hali, która tylko mijam przychodząc obok.

Masakra

Mała

Hala sportowa bardzo się przyda. Jest sporo w Pabianicach Klubów, które nie mają gdzie trenować, a ich dyscyplina wymaga sali. Walka w szkołach i Urzędzie Miasta od września o wynajem sali jest masakryczna. Piłkarze rezerwują salę na cały rok, a tak naprawdę korzystają z niej przez dwa, góra trzy miesiące. Potem sala w tych godzinach stoi pusta, inne Klubu nie mogą co trzy miesiące zmieniać godzin trenowania. Niestety w Pabianicach rządzi koszykówka (główny KIBIC sam Pan prezydent) i piłka nożna. A w innych dyscyplinach też mamy Mistrzów Polski.

Nolan

Znowu opowieści z mchu i paproci. Czym bliżej wyborów tym Macki będzie sypał jak z rękawa co to on nie zrobi. A realia? Każdy widzi….