W pustostanie po dawnym Zespole Szkół Budowlanych przy ul. Partyzanckiej 56 powstanie…urząd. Właściciel budynku – Starostwo Powiatowe – otrzymał prawie 1 mln 360 tys. zł dofinansowania na jego termomodernizację. Zakres prac będzie jednak nieporównywalnie większy. Łącznie oszacowano je na 3 mln 730 tys. zł.

Nieużytkowany teraz budynek z XIX wieku był przez wiele lat siedzibą szkoły, później korzystało z niego stowarzyszenie abstynentów „Granica”, a zostanie zaadaptowany na potrzeby starostwa (stanie się prawdopodobnie siedzibą jednego z wydziałów).

Do zrobienia jest sporo. W obiekcie nie ma sprawnych instalacji elektrycznych, wodno – kanalizacyjnych i centralnego ogrzewania (w sieci jest natomiast uzbrojony teren, na którym stoi). Jednak przede wszystkim budynek trzeba przebudować. Ze względu na fakt, że jest wpisany do Gminnej Ewidencji Zabytków, zakres planowanych prac uzgodniono z konserwatorem zabytków.

 

– Obejmą one wymianę okien, renowację stolarki drzwiowej, docieplenie ścian i stropów, naprawę dachu, montaż nowych instalacji, postawienie ścianek działowych i szereg innych robót – wylicza Joanna Kupś, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego. – Przy budynku zostanie zamontowana winda panoramiczna, a plac wokół niego odpowiednio zagospodarowany – powstaną chodniki i parking.

Inwestycja będzie sfinansowana z dwóch źródeł – pieniędzy pozyskanych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020 oraz budżetu powiatu. Jak dodaje rzecznik, wydatki na tę inwestycję są uwzględnione w Wieloletniej Prognozie Finansowej.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A może tak powiat weźmie się za poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatowych, które w większości są w opłakanym stanie….a nie „zabawa” w nowe lokale dla urzędników?

Może wydział komunikacji w końcu zrobią z prawdziwego zdarzenia.

Kolejny urząd stawiają skurwysyny a ludzie na ulicy mieszkają

Ludzie nie chcą pracować i trzeba zatrudniać obcokrajowców, mimo że jest wiele firm które zapewnią wszystkie potrzebne kursy itd. Jak ktoś wybiera rybę zamiast wędki to nawet jak dostanie za darmo mieszkanie to niewiele się w jego życiu zmieni