Strona główna Aktualności Biznes Japończycy rozpoczęli budowę fabryki

Japończycy rozpoczęli budowę fabryki

14
fot. ŁSSE

Japońska firma Daikin rozpoczęła budowę fabryki w Ksawerowie. We wtorek 4 kwietnia przedstawiciele koncernu z Masatsugu Minaką, dyrektorem zarządzającym Daikin na czele, wbili w ziemię symboliczne łopaty.

Japoński producent pomp ciepła zapowiada inwestycję o wartości 300 milionów euro. Daikin do 2030 roku stworzy 3000 nowych miejsc pracy. Zakończenie budowy planowane jest na kwiecień 2024 roku, a nowa fabryka przy ul. Giełdowej rozpocznie działalność w lipcu 2024 roku.

– Na początku lipca ubiegłego roku ogłaszaliśmy wspólnie z premierem Mateuszem Morawieckim i kierownictwem firmy Daikin jej nową inwestycję w Ksawerowie koło Łodzi. Cieszę się, że już dziś rozpoczynamy realizację tego ważnego dla regionu i kraju przedsięwzięcia. To największa w ostatnich latach inwestycja zagranicznej firmy w Polsce i największa w historii Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – mówił Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

W zakładowej stołówce główne danie to ryż z pieczonymi robalami. Mniam.

Praca za „miskę ryżu” nabiera realnych kształtów :O

To prawda. Azjaci od Dawien dawna jedzą takie rzeczy.

Co wy chcecie od tych robali. Nie chcesz jeść to nie jedz. Tutaj nikt nie nakazuje. Inaczej sprawa wygląda z silnikami spalinowymi.

Widać kto skalany robotą, umie szpadel trzymać (2odP), Waldek, asystentka i ci z jakuzy to chyba pierwszy raz w ręku mieli taki gadżet 🙂

Ci z Yakuzy nie musieli tego nigdy robić bo ofiara sama sobie kopała hehe legowisko.

Prawa strona lepiej szufluje, pan Miyagi się opieprza 🙂

Trzymają szpadle jak ostatnie melepety, ale to szefostwo, więc im wolno. Grunt żeby ich polscy wyrobnicy wiedzieli jak się obchodzić z narzędziami.

Rozumiem, że nie jesteś zadowolony z fabryk budowanych przez obcy kapitał. Chiałbys w tym miejscu fabrykę izery? Czy raczej wincej kosciołów?

Chciałbym polską fabrykę, polskiego przedsiębiorcy. Niestety takim ludziom nasz rząd tylko rzuca kłody pod nogi.
Ponoć mieliśmy przestać być montownią zagranicy. I co z tego wyszło?

Budują kolejne fabryki, a co za tym idzie, kolejne wplywy dla gminy. W pobliżu dla mieszkańców NIC nie robią. Oni tak się nie cieszą, ze za oknem mają takie firmy.
Gmina powinna w koncu zadbać wizerunkowo o to miejsce, aby zadośćuczynić mieszkancom.

Tylko wybijcie sobie z głowy orliki, siłownie i ścieżki rowerowe! Później Adhd wszyscy mają 😜

Ladyboie będą tyrać

Ten po prawej nie zrozumiał, że to tylko symbolicznie i zaraz dół pod szambo wykopie… widać, że chłop ze wsi