Strona główna Aktualności Polityka Jaksa: milion na sport i rekreację

Jaksa: milion na sport i rekreację

12

Kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta Pabianic stawia na sport i rekreację.

Arkadiusz Jaksa to zapalony biegacz, maratończyk. Jest członkiem klubu Korona i jak twierdzi, to samorząd powinien zadbać o rozwój infrastruktury sportowej i stabilne finansowanie sportu. – Inwestycje w tym kierunku decydują o jakości życia w mieście – tłumaczył Jaksa podczas konferencji prasowej zorganizowanej na siłowni plenerowej.

Jaksa chce podwoić poziom dofinansowania sportu z budżetu miejskiego. W ubiegłym roku kluby sportowe otrzymały z samorządu 556 000 złotych. – Chcę, żeby finansowanie doszło do poziomu miliona złotych – zapowiada kandydat na prezydenta.

Jaksa kolejny raz mówił o budowie stadionu lekkoatletycznego za pieniądze z Ministerstwa Sportu. Chciałby też stworzyć tor dla rolkarzy, kolejne siłownie plenerowe m.in: na Strzelnicy i w parku przy Zielonej Górce.

REKLAMA
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Tak trzymać Panie Arku !!!

Ty obłudniku! Jaki stadion lekkoatletyczny za pieniądze ministerstwa? Z jakiego rozdania? To musiałby być obiekt rangi MŚ! Jak „kochacie sport” pokazaliście przez ostatnie 8 lat rządzenia wsadzając m.in. paraStencla na koordynatora. Jak wygląda MOSiR? Jak wygląda PTC? Gdzie są koszykarki? Gdzie piłkarze? Ostatnio przegłosowaliście zabranie 100 000,- które bodajże PiS chciał dać na sport – pieniądze wróciły do matecznika. Przestań łgać człowieku! Na prawdę daliście się już poznać przez te 8 lat! Nikt poza wami samymi nie łyka tych waszych kłamstw! I wara od sportu, póki jeszcze dycha!

Uwierzcie p. Arkowi Jaksie. Zawsze dotrzymywał danego słowa i ma w sobie największy potencjał realnych pomysłów na poprawę sytuacji miasta

POgonić tych śmiesznych „sportowców”. Zgadzam się z Marek K. Przez 8 lat doprowadzili sport w mieście do dna (nie tylko sport). Kluby upadły lub zaraz upadną. Obiekty sportowe to porażka. Na mosirze nawet trawy nie koszą bo mają to w d…e. Panie Jaksa lepiej pan w łodzi drzewka zasadzaj na Piotrkowskiej a od sportu z daleka bo padnie całkowicie.

A jak tam rosną te piękne katalpy na ul.Piotrkowskiej za 180 tyś zł notabena 100szt tych drzewek- ja kupiłem 6szt po 260zł za szt. więc policzcie wyborcy ile to miasto Łódz kosztowało?! Poprzednio startował pan na wójta gm.Pabianice, a co teraz skok na prezydenta Pabianic- kpina z wyborców,oszczędz pan nam wstydu-poddaj sie w przedbiegach……………………………………………twój były wyborca……………………

Człowieku, jeśli nie wiesz o czym piszesz to nie pisz. Wiesz co to jest Budżet Obywatelski? To część budżetu miasta do dyspozycji mieszkańców. To jeden z wnioskodawców zadecydował, że chce katalpy w doniczkach dokładnie takich a nie innych, a Jaksa zrealizował wygrany projekt. Mdli mnie się, jak ciągle czytam te hejty, to wypominanie o drzewkach, a tak naprawdę wypowiadają się osoby, które nie mają o zasadach BO bladego pojęcia. Tak samo jak plota krążąca na mieście, że drzewka kupił od swojej rodziny…

Karierowicz, oszust i szuja!!! Wykorzystal i wykiwal w poprzednich wyborach ludzi ze swojego komitetu w zamian za lepsza posadę!!! Ludzie nie glosujcie na Niego, na Was tez się wypnie. Lis!!!

Co niektórzy jak ŚMIECIE ( w dwóch znaczeniach użyty zwrot )tak się zachowywać!Używać tak krzywdzących epitetów .Zapoznajcie się lepiej z sylwetką p. Jaksy.Co dokonało się z jego współudziałem jako przewodniczącego Rady Gminy w gminie Pab . Jak Zielona Łodż ożywiła parki i inne tereny rekreacji .Ile już nie będąc radnym a z własnej aktywnej woli społecznika przyczynił się do tych zauważalnych zmian dla potrzeb społeczności .Doceńcie ,że zauważa dalsze potrzeby miasta, które zawarł w swym programie wyborczym.Nie niszcie jadowatymi obelgami człowieka, który chce się podjąć tej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy dla naszego dobra.W wyborach samorządowych przecież najważniejszy jest człowiek. Młody… Czytaj więcej »

Co się dokonało za jego rządów w Gminie Pabianice?, dokladnie rzecz ujmując Nic kolesiostwo jak było tak się nic nie zmieniło tylko razem z panem ,,doktorem”, obiecywał wyborcom złote gory, zmiany, nowe rozdanie a na koniec szedł ramie w ramie i głosował razem z ludźmi z którymi miał walczyć ,,by żyło się lepiej” . Nic dodać szkoda slow.

Powiem tak: człowiek który przebiega maraton bardzo dużo wymaga od siebie a wcześniej musi dużo się napracować aby go przebiec! Taka osoba na pewno nie jest obibokiem, pasibrzuchem etc., musi być jednak dobrze zorganizowana, zdyscyplinowana. W klubie Arek, jak trzeba pracować przy organizacji biegu, zapitala, także fizycznie, na równi z innymi, nie przychodzi na gotowe. Skoro taka osoba ma już takie cechy to co ją dyskredytuje aby zapitalał jako prezydent Pabianic??

Co zrobił dla gminy? Cyt z FB:” Jako przewodniczący starałem się zatem tak kierować radą, aby podejmować decyzje, które są wynikiem kompromisu między wójtem a radą. Zgoda buduje, kłótnia psuje dobrą pracę w samorządzie. Efekty są takie, że w Gminie Pabianice na inwestycje przeznaczamy 30% budżetu a w Mieście poniżej 3%. Gmina nie ma zadłużenia; szeroko korzystamy z dotacji unijnych (dwa programy kanalizacyjne np.) a na sport przeznaczamy więcej niż prezydenci Pabianic chcieli dać dla całego miasta. Pracując w Radzie z innymi radnymi, Gmina ma studium zagospodarowania przestrennego z dużymi obszarami pod inwestycje i teraz jeden inwestor ma juz plan… Czytaj więcej »

Moje przemyślenia są takie ze jak nie wie się na kogo głosować to wyłania się kandydata droga eliminacji i tak:
PIS -Ciebiada-jak i cała partia to oszolomy
BSR -Mackiewicz i Dychto- juz pokazali na co ich stać -czyli lenie i nieroby
SLD – Gryglewski – komunista juz dawno powiedzieliśmy stop! dodatkowo kandydat nie ma doświadczenia Ma bardzo wąska specjalizacje i tyle Trochę mało
PO-Jaksa- doświadczenie wykształcenie hart ducha świeży umysł, młody a zarazem juz z dużym doświadczeniem. …