Strona główna Na sygnale Kryminalne Jadąc po pizzę wjechał w ogrodzenie. Był pijany

Jadąc po pizzę wjechał w ogrodzenie. Był pijany

3
59-letni kierujący miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji. 

23 kwietnia 2023 roku o godzinie 22.10 policjanci zostali wezwani na ulicę Ludową w Ksawerowie. Zgłaszająca słyszała huk i gdy wyjrzała przez okno zauważyła mężczyznę wychodzącego z pojazdu. Auto, z którego wysiadał kierujący, uderzyło w ogrodzenie naprzeciwko jej posesji. Kobieta wyszła z domu by sprawdzić, czy w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. Spostrzegła, jak ranny mężczyzna ponownie wsiada do rozbitego auta i próbuje odjechać. Uszkodzenia w pojeździe były jednak zbyt poważne. Przybyli na miejsce policjanci wylegitymowali kierującego. Podczas rozmowy wyczuli od niego silną woń alkoholu. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że 59-latek wsiadł za kierownicę Nissana mając niemal 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna tłumaczył mundurowym, że jechał do pobliskiej pizzerii, aby odebrać zamówienie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna. Musi również liczyć się ze świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych. Przed sądem odpowie także za spowodowanie kolizji drogowej.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

No placek zawsze lepiej wchodzi od burgerów koczize

Jakby nie mógł zamówić z dostawą do domu w tym wieku to już powinien być mądrzejszy A tak swoją drogą to chyba wyjdzie mu najdroższa pizza w tym kraju

Funkcjonariusze pozwolili panu spożyć posiłek