Strona główna Aktualności Jach grochem o ścianę Jach grochem o ścianę: radni przyznali sobie podwyżki i stało się…

Jach grochem o ścianę: radni przyznali sobie podwyżki i stało się…

33
Tak naprawdę, cytując słowa znanej niegdyś piosenki „myślę, że nie stało się nic”. 

Mija miesiąc odkąd członkowie rady miejskiej dali sobie bez mrugnięcia okiem podwyżki na poziomie około 60 procent z wyrównaniem od sierpnia. Dla przykładu przewodniczący wszystkich komisji (jest ich 7) oraz troje wiceprzewodniczących rady miejskiej otrzymają 2641 zł (mieli 1650 zł), a przewodniczący 2995 zł (miał 1900 zł).

Mogłoby się wydawać, że radni po takim docenieniu (samych siebie) będą chcieli udowodnić, że wysokie diety to faktycznie rekompensata za ich ciężką pracę na rzecz miasta i mieszkańców Pabianic.

Tak się składa, że nie udowadniają. Można śmiało dojść do wniosku, że te pieniądze im się po prostu należały.

Radni Koalicyjnego Klubu Radnych przez miesiąc nie przedstawili nawet jednej interpelacji, a poinformowali jedynie, że złożyli wniosek o możliwość zagospodarowania ronda Unii Europejskiej. To rondo przy Pabian Med. Tak, to jest najpilniejsza sprawa w mieście. Na Facebook’u klubu pojawiło się też zdjęcie radnej Alicji Jóźwiak, która przekazała PCM wózek inwalidzki. To się chwali, ale to koniec działań. Przynajmniej tych jawnych.

Pojawiło się natomiast 5 interpelacji: po dwie od Włodzimierza Stanka z PiS i Antoniego Hodaka (niezrzeszony), choć jedna z interpelacji Stanka jest kopią tematu pisma Hodaka z listopada. Jedną interpelację ws. nieprawidłowości przy realizacji kursów Z41 zgłosił Piotr Różycki. To koniec jeśli chodzi o uwagi radnych do prezydenta i całego urzędu miejskiego.

Na 27 stycznia szykowana jest sesja, ale jak zapowiedział naczelnik Biura Rady Miejskiej, porządek obrad będzie miał zaledwie kilka punktów. Także do godzinki i z głowy.

Konkludując, warto przemyśleć start w kolejnych wyborach.

Przemysław Jach – redaktor naczelny portalu epainfo.pl

„Jach grochem o ścianę” to cykl publicystyczny i prezentuje subiektywne opinie autora.

REKLAMA
Poprzedni artykułPostój w niedozwolonym miejscu, czyli wpadka wiceprezydenta
Następny artykułMandaty za potrącenie pieszego i wjazd na „pasy”
Subskrybuj
Powiadom o
33 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Już jeden dziennikarz jest radnym niejaki Hile i dla mnie to jest skandal nieobiektywny dziennikarz nieobiektywna telewizja . Kiedyś były jeszcze debaty ale jak dziennikarz jest w gremium władzy to będzie obiektywny. Hile musi odejść.

Są jacyś obiektywni, nawet patrząc na TVP lub TVN? Bo mam wrażenie ze obiektywizm mediów, portali, gazet jest odwrotnie proporcjonalny do zasilającego źródła i wprost proporcjonalny do kierunku, z którego płynie

Wszystkie media namawiają do szczepień straszą kolejnymi falami i pokazują fałszywe dane i co z tym zrobisz ? Może wystartuj będziesz reprezentował klasę robotnicza i podawał wiadomości zgodnie z prawdą.

Składanie interpelacji to również żadne zaangażowanie. Napisanie że droga wymaga remontu lub że trzeba zrobić rondo itd to każdy głupi widzi i nie potrzeba interpelacji. To że ktoś złoży 100 interpelacji to żadna oznaka ciężkiego zaangażowania. Interpelację w oczywistych sprawach powodują wyłącznie produkcję makulatury i zabierają czas urzędnikowi na odpowiedź itd. Interpelacja powinna być przede wszystkim merytorycznie przygotowana bo to co piszą obecni Radni to śmiech na sali. Radni mogą przedstawić np.: sposób finansowania propozycji, wskazać przykłady innych gmin, propozycje i możliwości pozyskania funduszy, przeprowadzić ankiety na temat propozycji. Natomiast nasi Radni ograniczają się do minimum. Przykład pytanie o zakaz… Czytaj więcej »

Brawo, no ktoś czas na tym portalu pisze prawdę. Podatki najwyższe, poziom ubóstwa chyba też robi się najwyższy. Ale co tam Radni bezradni i tak muszą być na stołkach. Wyścig przed wyborami, chodzenie na szczeblach, robienie z siebie klaunów i wydawanie kiełbasy. Całe Po**banice….

Każdy czy to z PiS czy PO dietę wziął, PiS taki był przeciw ale kasę wzięli i co rozdali biednym?

Wystarczy żeby ci radni z PO, chociaż ich część, byli przeciw to ci z PiS by nie dostali. Do kogo te żale

Gdyby ci z PiS byli przeciw i zrobili raban…. ale zaraz, czekaj rząd przyznał sobie 80% podwyżki, czyli dał sygnał – nachapać się.

Biednym wystarczy nie zabierać.

„Konkludując, warto przemyśleć start w kolejnych wyborach.”

To już wiadomo skąd ta nadaktywność redakcji w opisywaniu tematów okołopolitycznych w ostatnich miesiącach oraz odpalenie felietonistyki z rozważaniami naczelnego.

@ Przemek Jach. Widzi Pan jak to w życiu trzeba mieć twardą doope.

Krzysiu jaki zmartwiony

Czekamy aż w spółkach miejskich pracownicy dostaną po 60% podwyżki,bo im się należy za ciężką pracę! A nie jak do tej pory po 2,5% !

Inflacja według GUS to 8%.

Nie martwcie się. 30 stycznia wszyscy radni będą aktywni. Sam przewodniczący rady wrzuci do swojej skarbonki ze dwie lub trzy diety. Resztę zostawi na gazetki jak będą wybory i banery. W końcu musi sobie odbić dwa nieudane starty do sejmu. Głosujcie na nich nadal.

Myślę że obaj przegrani kandydaci na Prezydenta Pabianic z PIS zdecydowanie sobie odbili i są grubo do przodu 😉 przegrali a zwyciężyli

Ludzie ale to jest moja, twoja, nasza wina ! Przecież te osoby nie wzięły się z kosmosu, zostały przez nas wybrane, przez nas czyli mieszkańców. Jak wybieramy ciągle te same twarze to oni zaczynają czuć się bezpiecznie i mają wszystko w .upie.

Racja, ciekawe czy przy następnych wyborach ktoś będzie o tym pamiętał i czy redakcja przypomni ten artykuł.

Wystarczy, żeby będzie sensowna alternatywa. Wskażesz kogoś ?

Czyli jeśli nie ma alternatywy to głosujemy na stałą ekipę ?
A może jeśli nie ma alternatywy to nie idziemy głosować lub idziemy i oddajemy głos nieważny ?

Jak nie ma sensownej alternatywy, to głosujemy na stałą ekipę. Jeśli nie idziemy głosować, albo oddajemy głos nieważny, wspieramy w wyborach tych, których absolutnie nie chcemy.

Last edited 2 lat temu by Wyborca

I tak to się w kółko kręci, dziękujmy sobie samym.

Jakie widzisz rozwiązanie ? Nie głosować i oddać głosy dla jeszcze gorszych ?

Last edited 2 lat temu by Wyborca

Tak teoretycznie co by było gdyby nikt nie poszedł na wybory ?

Niemożliwe, zagłosują co najmniej kandydaci i ich rodziny.

Zawsze jakieś rozwiązanie. Może wygra ten sam, ale inni zobaczą, że popiera go tylko garstka ludzi. Innym się wtedy oczy otworzą.

Jeśli wygra ten sam, to jakim „innym” otworzą się oczy ?
A jeśli wygra ten, którego nie chcemy ?

Za co te podwyżki ? Chyba za towarzystwo wzajemnej adoracji załatwianie posad dla pociotków i innych niedorzecznych osób.

Super! A teraz niech załatwią jeszcze wypłatę odszkodowań ludziom z ul.Jutrzkowickiej i okolic za straty po przeprowadzonym remoncie główniej drogi. Zarząd Dróg robi ludzi w konia i od 3 lat zwleka z wypłatą odszkodowań a nasza władza poza zaakceptowaniem beznadziejnego projektu nie robi nic więcej. To może z własnej kieszeni niech kasę ludziom oddadzą!!! Droga redakcjo to temat do zgłębienia dla Was:) może Wy pogrzebiecie w mrowisku:)

W „własnej” kasy to dostaniesz od nich kawę, krówki i lakier do paznokci.

Nie no grubo. Miasto kompletnie nieodśnieżone, na chodnikach sam czysty lód, nawet nikt nie posypuje w centrum miasta.. Dziury na ulicach takie, że zawieszenie w aucie za chwilę do remontu… Remont Zamkowej to kompletna porażka, nikt tego nie ogarnia, rzeczywisty termin oddania miasta do użytku to 2024 rok… Tylko nikt o tym głośno nie mówi jak na razie.. Ale nie.. Fajnie jest, fajniusio. Tak po koleżeńsku. 60% większa wypłata – a co! To im się po prostu należało! Banda darmozjadów. Z naszych podatków. Ale żeby dupę ruszyć zza stołka i się wykazać to już nie. Przecież powinna być jakaś ekipa… Czytaj więcej »

koryto pełne świnie mogą żreć. Po to jest sie politykiem a nie dla dobra miasta. Nachapać sie pozaciągać kredyty aby z dietki itd spłacać. Za darmo powinni to robic a jak sie nie podoba to wypad