Strona główna Aktualności Z miasta IPN ma sporo pracy w Pabianicach

IPN ma sporo pracy w Pabianicach

2

Dariusz Jakóbek, pabianicki historyk o poglądach prawicowych, otrzymał kolejną odpowiedź z Instytutu Pamięci Narodowej ws. reliktów komunistycznej Polski. 

Tym razem napisał sam prezes IPN Jarosław Szarek i odniósł się do tablicy PPR ustawionej na cmentarzu (pierwotnie pisaliśmy, że chodzi o  tablicę przytwierdzoną do kamienicy przy skrzyżowaniu ul. Moniuszki i Bohaterów. Tablica upamiętnia śmierć 5 robotników podczas strajku w 1933 roku).

W piśmie od prezesa IPN można wyczytać, że instytut podjął działania zmierzające do demontażu tablicy „gloryfikującej komunistyczną PPR”. Prezes odnosi się też do sprawy pomnika ze starówki (WIĘCEJ).

Na koniec czytamy, że IPN zwróci uwagę władzom miasta Pabianic w temacie współpracy z ukraińskim Kuźniecowskiem, tak aby zachowały szczególną uwagę w odniesieniu do zakresu współpracy (WIĘCEJ O SPRAWIE).

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Nie wiem co napisał niejaki Darek Jakubek w piśmie do IPN, ale odpowiedź pana dr Jarosława Szarka prezesa IPN, świadczy, że obaj nie mają zielonego pojęcia o historii najnowszej Polski. Co do pana Jakubka mnie to specjalnie nie dziwi, bo na tym poziomie można wszystko pisać, ale co do tego drugiego to kompletna żenada!!! Określenie „ tablica gloryfikująca komunistyczną PPR”, która to tablica dotyczy wydarzeń roku 1933 totalnie ośmiesza prezesa IPN, doktora i naukowca!!! Wg Wikipedii: Polska Partia Robotnicza (PPR) – polska partia komunistyczna utworzona 5 stycznia 1942 roku w Warszawie w czasie okupacji niemieckiej przez przybyłych z ZSRR polskich… Czytaj więcej »

Pan Moderator
Lekcje odrobione. Wyrazy uznania !
Jednak najbardziej wkurza mnie to, że czasami „ znamienity „ dziś działacz ( działacze ) PiS, tak nieobecny w czasie komuny, teraz kąsa wszystkich i wszystko bezrozumnie, co niezgodne z jego doktryną, niczym spuszczony ze smyczy, The Hound of the Baskervilles !
Polak – Polaka – w Polsce ?
Poczekajcie pis-syny, jak Maciar wypowie wojnę Rosji, będziecie mieli okazję się wykazać !