Strona główna Aktualności In vitro na półmetku: maluchy uszczęśliwiły 20 par

In vitro na półmetku: maluchy uszczęśliwiły 20 par

1
Zdjęcie ilustracyjne.
Dzięki wsparciu powiatu pabianickiego, który zdecydował się na realizację programu in vitro już 20 par zostało szczęśliwymi rodzicami. 

Przyjęty na pięć lat program właśnie osiągnął półmetek, co stanowi okazję do podsumowań.

Pierwsza umowa z kliniką leczenia niepłodności „Gameta” została podpisana na koniec maja 2019 roku. Od tej pory urodziło się 11 chłopców i 9 dziewczynek. Najwięcej, bo 13 dzieci spośród tych 20 to mali pabianiczanie. Rodzice kolejnych 2 maluchów są mieszkańcami gminy Lutomiersk, po 1 dziecku przyszło na świat w Konstantynowie Łódzkim oraz w gminach Dłutów, Pabianice, Ksawerów i Dobroń. Tymczasem na upragnione potomstwo czekają następne pary – w ciąży jest 14 kobiet.

Jak podkreślają władze powiatu, program cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. W 2019 roku skorzystało z niego 25 par, tyle samo w ubiegłym i w pierwszych dwóch kwartałach bieżącego. A to oznacza, że pula środków na 2021 jest już wyczerpana.

– Efekty są warte podkreślenia nawet w skali kraju. Jesteśmy też jednym z nielicznych powiatów, który go realizuje, bo zwykle robią to gminy – mówi starosta Krzysztof Habura. – Dla nas największą satysfakcją i podziękowaniem jest jednak radość rodziców.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Mega gratulacje dla szczęśliwych rodziców. Mega słowa ubolewania w stronę urzędników watykańskich (księży), którzy nie aprobują takiego programu.