Strona główna Aktualności Polityka Hołownia i Mackiewicz rozmawiali o naszym mieście

Hołownia i Mackiewicz rozmawiali o naszym mieście

31
Do Pabianic przyjechał dzisiaj po południu, w ramach kampanii wyborczej, Szymon Hołownia, jeden z kandydatów na prezydenta Polski.

Wizyta odbyła się w magistracie, gdzie spotkał się z Grzegorzem Mackiewiczem, włodarzem miasta. O czym rozmawiali? To między innymi wyjaśniał Szymon Hołownia podczas krótkiej konferencji prasowej.

– Prezydent opowiadał mi, jak wygląda sytuacja samorządów, które mają coraz niższe wpływy w związku z tym, że obniża się podatek PIT. A z podatku PIT takie samorządy, jak pabianicki w dużej mierze korzystają, mogąc inwestować, realizować różne zadania, które przed nimi stoją. I jak potrzebna jest ustawa metropolitalna, ile można byłoby uzyskać, gdyby udało się ten projekt przeprowadzić – mówił Szymon Hołownia.

Konkretnych propozycji dla Pabianic, jakie chciałby zrealizować jako głowa państwa nie było, padły natomiast zapewnienia, że słyszał dużo dobrego o pabianickim samorządzie i o tym, co się u nas dzieje, m.in. od wolontariuszy i lokalnych działaczy, którzy mówią, dokąd warto pojechać. Kandydat na głowę państwa stwierdził też, że o Pabianicach wie chyba sporo.

–  Wiem mniej więcej, jakie zakłady działają, ile Pabianice mają mieszkańców, z jakimi problemami się borykają. Nie dość, że dowiedziałem się tego od naszych ludzi, to jeszcze rozmowa z prezydentem Mackiewiczem bardzo mi otworzyła oczy. Mam nadzieję, że będzie mi dane przyjechać do tego miasta nie tylko po to, żeby roztrząsać problemy, ale żeby się z nim zapoznać – stwierdził na zakończenie.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
31 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Panie Grzegorzu! Kiedy spotkanie z pozostałymi kandydatami w godzinach sprawowania urzędu dla mieszkańców? Pana Dudy nie widziałem, Robert był, ale zdjęć nie widać…?

Duda figurant to akurat ma w d… takie Pabianice.
Człowiek długopis nie potrzebuje objazdówki, bo ma zbyt duże ego i partię, która poprzez TVP pierze mózgi swoim wyznawcom.

„Słyszałem dużo dobrego o naszym samorządzie” ? Popłakałem się jak kandydat TVN !!

Czy Grześ popłakał się razem z Szymonem nad losem miasta ?

Widać było że nieprzebrany tłum ludzi towarzyszył wizycie tego figuranta

A Ty Felek kim jesteś?
Pewnie wyborcą pisiej partii, która zabiera bogatym i daje biednym.

Feluś, nie słyszałeś, czy rżniesz jakiegoś głupa, że pisi zabronili zgromadzeń, a kulsony pacyfikują gromadzących się (v. strajk przedsiębiorców)?!

żenada ,wiocha

I co teraz? Hołownia czy Trzaskowski? Pewnie decyzję podejmie gubernator Habura. Całe szczęście, że obaj walczą o te same głosy w ramach określonego procenta.

Biedne Pabianice, nie radzą sobie, bo rząd dał ludzio dodatkowe pieniadze, obnizając podatek, a nawet likwidujac go dla osob do 26 roku zycia, jakie to straszne i haniebne. To jest własnie PO. Jak sobie wladze miasta nie radzą to niech oddadza stolki PiS. W tym kraju i tak jest wiecej ludzi mądrych i dlatego Wygra Duda. Osoby glosujace na Hołownie, Biedronia czy Trzaskowskiego nie powinni sie nazywac polakami.

Czyli wg Twojej tezy, w Pabianicach nie mieszkaja polaki, tylko inni, glupi, bo nie potrafia dostrzec mondrych decyzji PiSu. Bo wiadomo PiS-da!

Wyjaśnij proszę tą zależność o której piszesz: jest więcej mądrych i dlatego wygra Duda. Skąd taka opinia? Masz poparcie w badaniach? Ciekawi mnie to, bo podajesz to jak aksjomat, a nawet biorąc pod uwagę różne typy mądrości, żaden z nich nie tłumaczy tego, żeby jej posiadacz miał głosować na Dudę.

No już na pewno, ty nie jesteś Polakiem, skoro popełniasz tak kardynalne błędy językowe. Tylko ruski-pisi troll może tak pisać!

Pierd…. koleś. Każdy głosuje na kogo chcę.
Jak dla mnie tylko Hołownia jest gwarantem rozwalenia tej PiSio Peowskiej kliki.
Pisanie więc, że głosując na niego nie powinienem nazywać się Polakiem, to jak ciebie w takim razie można by nazywać, może ( piskorski trol.) ?

Chyba się troszkę w główce pomieszało od tego PiS i owego trelu.Oby Pabianice nigdy nie wpadły w, ręce PiSu bo wtedy w Pabianicach tylko kler będzie miał się dobrze

Masz rację franku. Będzie wtedy porządek w tym wiecznie niesprzątanym mieście.

Szkoda że nie usiedli razem na schodach do urzędu i nie płakali nad losem konstrukcji. Oj szkoda.

Ciekawe czy Hołownia
miał komplet szczepień ?
ze tak beztrosko podróżuje
i naraża innych na zachorowania wirusowe .
To Pro Eugenik !

A propo pabianickich firm
I czego się dowiedział ?
ze małe zwykle Pabianice
sa producentem tysiecy ton
farmaceutykow które później trafiają do toalet ścieków rzek mórz .
A oczyszczalnie ścieków nie są przygotowane żeby wyłapywać
substancje farmaceutyczne
Antybiotyki srodki przecibolowe itd .

A Duda ma „komplet szczepien”, jeżdżąc po kraju?

Ma . Ostatnio w Bieszczadach się zaszczepił z leśnikami. 😉

O matko nasz prezydent wyszedł ze swojej norki i pokazał się światu.

Prezydent pewnie po urlopie, taki opalony ?

mniej z pit dla miasta więcej dla mnie w kieszeni zostaje. Przynajmniej ja to odpowiednio zainwestuję. a nie jak ci z urzędu tylko daj i daj. zero własnej inicjatywy.

Czekam na „Meminema” moze zarapuje jakis kawalek o Pabianicach !!!
A nie Jarek nie pozwoli mu

Wart Pac pałaca, a pałac Paca.

Czy to jest ten Szymuś co płakał nad konstytucją?

Grześ gdzie są testy dla pracowników oświaty??? Bo otworzyć łatwo a później będzie płacz?

Czy tylko ja odniosłam wrażenie, że nasz prezydent wyszedł na tym zdjęciu jak pies rasy „mops w maseczce”?

Ach ten odstęp 1.5 metra i dłonie po dezynfekcji zapewne.
Ale dajemy się .uchać temu Państwu.

Mamy rząd w mieście po i co ? Szambo.Bedzie tvniak i będzie to samo .będzie pedzio będą kluby kolarskie i będziemy pedałowac jednym słowem tu czy tam jedno łajno

Maliniak miał swoje 5 minut i jak widać nie wykazał się zbytnio, więc może trzeba dać szansę innym.
DługoPISowi już dziękujemy.