Zawodnicy PTC Pabianice w kolejnym sparingu przed nadchodzącą rundą wiosenną sezonu 2019/2020 mierzyli się z ekipą Kolejarza Łódź. Fioletowi zaczęli dobrze, ale ostatnie słowo należało do rywali.
PTC Pabianice – Kolejarz Łódź 2:3 (1:0)

Dobrze w mecz wszedł będący ostatnimi czasy w bardzo wysokiej formie Jacek Hiler. Już w 8. minucie skutecznie naciskał on na golkipera gości, zmuszając go do popełnienia błędu i zdobywając bramkę na 1:0. Taki też wynik utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron pabianiczan dopadły demony z rundy jesiennej, bowiem stracili oni na chwilę koncentrację. Bezlitośnie wykorzystał to Kolejarz, który w 48. i 53. minucie trafił do siatki PTC, wychodząc na prowadzenie 1:2. Podopieczni Michała Buchowicza dość szybko obudzili się po otrzymaniu tych dwóch ciosów i w 60. minucie po kombinacyjnej akcji trafienie wyrównujące zdobył Jacek Hiler. Wykorzystał on przy tej bramce znakomite podanie Dominika Drąga.

Ostatnie słowo należało jednak do przeciwników, którzy około 80. minuty spotkania skorzystali z prezentu, który podarowała im linia defensywna PTC. Graczowi Kolejarza zostawiono zbyt dużo miejsca i ten z odległości około 11. metrów pokonał bezradnego Kowalskiego. Ostateczny wynik to 2:3 i fioletowi mimo niezłej gry ponownie zeszli z murawy pokonani. A-klasowy rywal miał jednak w swoim składzie kilku testowanych graczy z Uniejowa i Rosanowa, zatem prezentował naprawdę dobry poziom.

Wiceprezes klubu Dariusz Kopa potwierdził równie przybycie kolejnego piłkarza, który będzie miał za zadanie pomóc w utrzymaniu w okręgówce. Jest to 26-letni Paweł Kompa, który ostatnio grał w IKS-ie Inowłódz. Wcześniej reprezentował on również barwy Mazovii Tomaszowa Mazowieckiego i Kawalerii Tomaszowa Mazowieckiego. Jest to gracz usposobiony defensywnie, który z powodzeniem może występować na środku obrony, lub na pozycji cofniętego pomocnika.

Kolejny sparing pabianiczanie zagrają z Milanem Łódź. Starcie to zostanie rozegrane o godzinie 12:00 na obiekcie PTC Pabianice.

Skład: Kowalski, Stuchała, Tyran, Bączał, Testowany 1, Sikorski, Kompa, Drąg, Jankiewicz, Stachowski, Hiler.

Na zmiany: Testowany 2, Krac, Żurowski, Dzikowski, Rudyk, Testowany 3.