Pabianiczanki w 21. kolejce pierwszej ligi kobiet mierzyły się u siebie z przedostatnią drużyną ligi. Ostatecznie gładko pokonały swe rywalki, odnosząc ósme zwycięstwo we własnej hali.

Grot TomiQ Pabianice – Olimpia Wodzisław Śląski 84:68 (25:17, 25:14, 20:21, 14:16)

Wynik otworzyła Makowska, która wykorzystała jeden ze swoich rzutów osobistych. Później gospodynie sukcesywnie zaczęły budować swoją przewagę. Po celnej trójce Makowskiej było już 19:7. W efekcie pierwsza partia zakończyła się ośmiopunktową przewagą dla naszej ekipy. W drugiej kwarcie dobre wejście zaliczyła Julia Piestrzyńska, która rzuciła 9 punktów. Wspierała ona także swoje koleżanki w obronie i przypieczętowała pierwszą połowę efektownym przechwytem połączonym z trafieniem tuż przed końcową syreną.

Po przerwie nasza przewaga wynosiła ponad dziesięć punktów, a przy stanie 67:47 było ona już 20 punktowa. Duża zaliczka przed ostatnią kwartą rozwiewała wątpliwości, kto wygra dzisiejsze spotkanie. Pabianiczanki miały sytuacje pod kontrolą i odniosły kolejne zwycięstwo w sezonie. Bardzo przyczyniły się do tego Magdalena Grzelak i Katarzyna Szymańska, które zdobyły odpowiednio 20 i 17 punktów.

Grot ma za sobą 19 spotkań i 29 punktów dorobku. Kolejne spotkanie rozegramy w przyszłą niedzielę z Liderem Swarzędz, w boju o piąte miejsce w tabeli. Początek tego wyjazdowego starcia o godzinie 18:00.

Grot: Twardowska (6), Kowalczyk (8), Kielar, Szałecka (12), Michalak, Szymańska (17), Pietrzyńska (11), Boniecka, Makowska (10), Grzelak (20).