Strona główna Na sygnale Wypadki Rowerzysta przygnieciony przez samochód!

Rowerzysta przygnieciony przez samochód!

17

W Petrykozach, koło ośrodka zdrowia, doszło do groźnego wypadku. Są ranni, na miejscu pracują ratownicy medyczni, strażacy i policjanci.

Kraksę spowodował prawdopodobnie starszy pan, który jadąc Nissanem (na łódzkich numerach rejestracyjnych) na skrzyżowaniu lokalnych dróg nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie, która jechała Skodą Fabią (numery pabianickie). Kobieta na skutek zderzenia straciła panowanie nad pojazdem. Samochód ten wypadł z jezdni, przewrócił się na bok i uderzył w rowerzystę.

Na miejsce wezwano dwie karetki i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ratownicy zajęli się m.in. małą dziewczynką, która była pasażerką Skody. Rowerzyście pierwszej pomocy udzielili lekarz i pielęgniarka z pobliskiej przychodni, którzy, dowiedziawszy się, co się stało, wybiegli z budynku, aby zająć się rannym. Poszkodowany mężczyzna odniósł bardzo poważne obrażenia, konieczna była reanimacja. Przewieziono go do łódzkiego szpitala im. Kopernika.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

I co, dalej urzednicy beda za pierwszenstwem pod autobus? Czy moze ktos pojdzie po rozum i zrobi pierwszenstwo Kudrowice-Szynkielew?

Tam lepszym rozwiązaniem było by skrzyżowanie równorzędne. Wtedy była by szansa że choć jeden z samochodów by zwolnił.

Kolejny wypadek w tym miejscu.Fatalne skrzyżowanie,.bardzo ciasno z kazdej strony.Niewidoczne.Z jednej strony mur z drugiej zarośla.Porażka.

Proponuje rądo ………

„rądo” zenuś rzekł…

princeofwales właśnie połknąłeś jak prawdziwy pelikan 😉

Fajny ten Zenek, taki nie za mądry

Zenek dobrze godo, polać mu!

Niestety z dróg gminnych korzysta coraz więcej kierowców, wykorzystując je jako drogi objazdowe. Zadaniem gminy powinno być poprawienie infrastruktury na tych drogach, lub zmiana organizacji ruchu, a u kierowców włączenie myślenia.

To skrzyżowanie jest w gestii powiatu bo droga szynkielew – Petrykozy – Kurowice jest drogą powiatową

Złożę w tym temacie interpelację na najbliższej sesji Rady powiatu z wnioskiem o skierowanie wniosku do analizy na Komisji Bezpieczeństwa zmiany organizacji ruchu w kierunku skrzyżowania równorzędnego.

Panie Arkadiuszu, prosze w interpelacji zwrocic uwage na to, ze jadacy z drogi na którą nie ma widoczności (od Gorki w kierunku Pabianic) maja pierwszenstwo. Wyjezdzajacy z podporzadkowanej od Kudrowic musza sie mocno wysuwac i tragedia gotowa. Odwracajac tzn jadacy od Gorki mieliby ustępować pierwszeństwa – problem sie rozwiązuje.

Równorzędne tez jest rozwiązaniem, choc uwazam, że jest część kierowców, ktorzy na takich skrzyzowaniach nie potrafia sie zachowac. O ile na osiedlowych drogach ok, o tyle na powiatowej juz nie jestem przekonany.

znowu ktoś jechał za wolno!!!!

Niezbędna jest zmiana organizacji ruchu. Na skrzyżowaniu jest bardzo słaba widoczność dlatego powinno byc to skrzyżowanie równorzędne. Wówczas nikt nie ma z góry ustalnego pierwszeństwa co spowoduje, ze samochody dojeżdżając do niego będą zwalniały, bo żeby zobaczyć czy coś jedzie trzeba się niemal zatrzymać. 8 kursów autobusu na dobę nie stanowi tu problemu b drogi te nie są aż tak ruchliwe,żeby miał problem z przejechaniem

Nie było reanimacji i nie był przygnieciony przez samochód…. Leżał za samochodem…

Myślenie naprawdę nie boli

Tak jak obiecałem na dzisiejszej sesji złożyłem interpelację w przedmiotowej sprawie. O postępie będę informować na swoim profilu na FB.