Koszykarki Grotu rozgrywały w sobotę wyjazdowe starcie z ENEĄ AZS-em III Gorzowem Wielkopolskim, które wygrały 59:85. Wczoraj zaś rywalizowały z ENEĄ II i również tę ekipę gospodyń nasze dziewczęta zdołały pokonać.
ENEA AZS AJP II Gorzów Wielkopolski – Grot TomiQ Pabianice 64:70 (20:20, 25:23, 12:6, 7:21)

Nasz zespół ze względów ekonomicznych podczas jednego wyjazdu do Gorzowa Wielkopolskiego rozegrał dwa pojedynki. W pierwszym zwyciężyć, ale pabianiczanki pokazały, że w ciągu doby potrafią rozegrać więcej niż jedno dobre spotkanie.

Zdobywanie punktów dla naszego zespołu rozpoczęła Natalia Danych. Przeciwniczki uciekły nieco z wynikiem, ale Grot doprowadził do remisu po 8. Rywalki znów zwiększyły tempo gry i na tablicy było 17:10. Do zdobywania punktów zabrała się jednak Magdalena Grzelak i do końca pierwszej kwarty nasz zespół znów remisował z gorzowiankami. W drugiej partii gra toczyła się już raczej rzut za rzut. Celna trójka Kuczyńskiej sprawiła jednak, że gospodynie zakończyły pierwszą połowę meczu prowadząc 45:43.

Po zmianie stron obraz gry drastycznie się nie zmienił, ale w końcówce przeciwniczki rzuciły 6 punktów z rzędu i przed ostatnią częścią spotkania miały osiem oczek przewagi. W czwartej kwarcie gospodynie początkowo utrzymywały wypracowaną zaliczkę, ale celny rzut Ewy Kielar na 5,5 minuty przed końcową syreną okazał się ostatnim ze zdobytych tego dnia przez gorzowianki. Dziwińska i Zuchora szybko zmniejszyły straty dzięki celnym trójkom. Magdalena Grzelak dała nam prowadzenie 62:64, a później koncertowa gra pabianiczanek trwała dalej i ostatnie grot zwyciężył 62:70.

Po tym spotkaniu nasz zespół ma na koncie 3 wygrane i 3 porażki. Dzięki temu zajmujemy w tabeli najniższe stopień podium. Okazja do powiększenia zdobyczy punktowej nadejdzie już w najbliższą sobotę. O godzinie 17:00 Grot podejmie u siebie mające na koncie pięć zwycięstw Zagłębie Sosnowiec.

Grot: Dziwińska (16), Danych (6), Zuchora (9), Szymańska (8), Serednicka, Boniecka, Pisera (2), Telenga (15), Grzelak (14).