Strona główna Aktualności Z miasta Gdzie jest niebezpiecznie?

Gdzie jest niebezpiecznie?

6

Policja przygotowuje mapę zagrożeń. O zaangażowanie w jej tworzeniu prosi mieszkańców.

Dziś w Komendzie Powiatowej Policji w Pabianicach odbyło się spotkanie funkcjonariuszy policji z przedstawicielami służb (straż pożarna, miejska, leśna), firm ochroniarskich i samorządowcami.

– Tworzenie mapy należy traktować jako proces zarządzania bezpieczeństwem publicznym. Warunkiem poprawy bezpieczeństwa jest współpraca podmiotów, których zadaniem jest działanie na rzecz bezpieczeństwa obywateli – tłumaczył mł. ins. Marek Wojtczak, zastępca komendanta powiatowego w Pabianicach.

Policja chce intensyfikować działania zmierzające do aktywizacji społeczności lokalnych w wyrażaniu swoich oczekiwań w tym zakresie. Dlatego przeprowadzane będą kolejne konsultacje społeczne, a mapy zagrożeń będą aktualizowane co 3 miesiące. Ostatnie takie spotkanie odbyło się 4 lutego 2016 roku o godz. 16:00 w Spółdzielczym Domu Kultury ,,Barak”.

– Mieszkańcy dzielili się swoimi spostrzeżeniami i wskazywali zagrożenia w ich miejscu zamieszkania, które z pewnością zostaną uwzględnione w tworzonej mapie. Policjanci ustosunkowywali się również do poruszanych przez seniorów kwestii, zapewniając o podejmowaniu stosownych działań w codziennej służbie, mających na celu rozwiązanie bądź zminimalizowanie podnoszonych problemów – mówi kom. Joanna Szczęsna, rzecznik prasowy pabianickiej komendy.

Uwagi i propozycje przydatne przy tworzeniu i modernizacji map zagrożeń można kierować bezpośrednio do komendy na adres rzecznik@pabianice.ld.policja.gov.pl.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

miejscami zagrożenia sa napewno ul. kościuszki i narutowicza, tu aż roi się od żuli i wszystkich innych nieciekawych osob

Plac zabaw przed blokiem nr 12 na Bugaju

dlaczego epa źle podaje adres mailowy rzecznika ? Po „pl” nie ma kropki

mądraliński, kropka jest na czarno, a adres na czerwono. co pokazuje, że kropka odnosi się do artykułu

Bareja wiecznie żywy 🙂 Starosta, czyli szef zamieszania na naszym rondzie i odpowiedzialny za ten bubel drogowy teraz debatuje na temat bezpieczeństwa 🙂 Śmiech na sali 🙂

hahahahaha