Strona główna Styl życia Fitness i rekreacja Gdy mięśnie idą pod prąd

Gdy mięśnie idą pod prąd

3

Zapomnij o długim treningu w zatłoczonym klubie fitness. Tutaj to Ty jesteś w centrum uwagi. Wystarczy 27 minut zamiast 3 godzin w siłowni.

Trening z elektrostymulacją mięśni zdobywa coraz więcej fanów zarówno wśród sportowców, jak i amatorów. Metoda ta jest coraz bardziej popularna zarówno na świecie, jak i w Polsce. XXI wiek dotarł również do Pabianic i na dobre zagościł się w mięśniach mieszkańców naszego miasta.

EMS, czyli Electrical Muscle Stimulation to elektrostymulacja mięśni, która stosowana jest w sporcie oraz fizjoterapii. EMS wykorzystywana jest przez NASA i amerykańską armię. Z treningów EMS korzystają piłkarze m.in. Realu Madryt oraz znani sportowcy, tacy jak bokserzy – bracia Klitschko czy Usain Bolt. Metoda ta jest najbardziej popularna w klubach fitness w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

W trakcie wykonywania tradycyjnych ćwiczeń, nasz mózg wysyła impulsy do neuronów, czego efektem są skurcze mięśni. Dzięki EMS cały proces można przeprowadzić, zastępując pracę mózgu impulsami elektrycznymi ze specjalnego urządzenia Miha Bodytec. Im więcej kontrolowanych skurczów, tym większe i silniejsze mięśnie. Pobudzane są nawet mięśnie znajdujące się w głębszych warstwach naszego ciała.

Jak to wygląda w praktyce?

– Nasz trener pomaga w dobraniu specjalnie dopasowanego stroju, który można wypożyczyć albo zakupić w naszym studiu. Następnym etapem jest założenie i podłączenie do maszyny kamizelki, która na wysokości brzucha, klatki piersiowej, a także całych pleców ma wbudowane elektrody – mówi Bartosz Surowy, właściciel Studi27′ Miha Bodytec. – Niezbędny element do rozpoczęcia ćwiczeń to specjalny pas biodrowy, którego zadaniem jest stymulacja pośladków, a także opaski na ramiona oraz uda przekazujące impulsy mięśniom kończyn.

Intensywność oraz przebieg treningu ćwiczący ustala wraz z trenerem. Są one dostosowywane do indywidualnych potrzeb oraz wieku ćwiczącego.

Jakie są zalety treningu metodą EMS? To przede wszystkim szybkie efekty. 27 minut ćwiczeń daje rezultaty jak po 3 godzinach spędzonych w siłowni. Trening EMS przeznaczony jest zarówno dla tych, którzy chcą zbudować masę mięśniową, jak i dla osób walczących ze zbędnymi kilogramami i cellulitem. To właśnie dzięki EMS łatwiej kontrolować wagę ciała. Elektrostymulacja przyspiesza metabolizm i redukuje tkankę tłuszczową.

Co ważne, EMS to również trening, mający ogromny wpływ na nasze zdrowie. Podczas ćwiczeń nie są przeciążane stawy a metoda ta pomaga w powrocie do pełnej sprawności po kontuzjach. EMS zalecany jest także osobom, które cierpią z powodu bólów kręgosłupa, gdyż wzmacnia mięśnie głębokie, które odpowiedzialne są za zdrowie i mocne plecy.

Nie bez znaczenia jest ilość spalonych podczas jednej sesji kalorii. To aż ok 1200 kcal mniej! Efekty ćwiczeń widoczne są już po zaledwie kilku treningach.

Studio 27′ jest jedynym miejscem w Pabianicach, które oferuje treningi metodą EMS. Trenować możemy tu od poniedziałku do soboty w godzinach od 6.00 do 22.00. W niedziele od 10.00 do 18.00. W studio 27′ możemy skorzystać również ze specjalistycznej wagi Tanita. Mierzy ona: wagę ogólną, poziom tkanki tłuszczowej, wagę mięśni, kości, nawodnienie, wiek metaboliczny, tłuszcz wisceralny, BMI.

 – Bezpłatnie jest ważony każdy, kto zdecyduję się u nas na treningi – informuje Bartosz Surowy.

Wszelkie informacje dotyczące treningów metodą EMS dostępne są na stronie internetowej Studio 27′ oraz na fanpage’u. Warto śledzić Studio 27′ w internecie z jeszcze jednego powodu. To właśnie tu właściciele informują swoich klientów o aktualnych promocjach oraz konkursach.

 

Studio 27′ Miha Bodytec

ul. Warszawska 55 Pabianice

kontakt:

tel. 518 118 527

27mihabodytec@gmail.com

Studio 27 Warszawska

3
Dodaj komentarz

1600
3 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
3 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
beata

Super sprawa, polecam. Tłuszczyku na brzuchu coraz mniej

Koza

Nie wyobrażam sobie tygodnia bez treningu EMS ! Efekty sa niesamowite polecam !! 😀

Michał

„Siłownia” dla leniwych… Nic nie zastąpi prawdziwej siłowni !