Lokalni fani sportów walki na dzień 9 października 2019 roku czekali długo. Już dziś ma miejsce Gala Real Fight 3, a jej przebieg będą mogli państwo śledzić w tym artykule.
UWAGA: Strona nie odświeża się automatycznie. Odśwież ją ręcznie, by być z naszą relacją na bieżąco.

18:32: Planowo impreza miała się rozpocząć o godzinie 18:30 jednak na obiekt wchodzą jeszcze goście.

19:01 Konferansjer powitał gości zgromadzonych w Hali Powiatowej i teraz przedstawia wszystkich uczestników dzisiejszych pojedynków.

19:06 Karta walk prezentuje się następująco:

Gleb Łopan vs. Andrzej Kubas
Dominik Ludwiński vs. Łukasz Machalski
Daniel Sieczkowski vs. Jakub Cuber
Jacek Bartczak vs. Damian Strzelczyk
Bartosz Lewandowski vs. Krzysztof Florczak
Igor Czernik vs. Oskar Herczyk
Artur Smarzyński vs. Arkadiusz Nowicki
Piotr Drozdowski vs. Vasyl Halych
Igor Lekston vs. Mariusz Przewłocki
Marcin Konstrubiec vs. Piotr Walawski
Wojciech Zając vs. Bartłomiej Wydra
Konrad Konkel vs. Marcin Filipczak

19:08 Jeśli chodzi o reprezentantów naszego powiatu, to mamy ich trzech: konstantynowianina Arkadiusza Nowickiego oraz Andrzeja Kubasa i Marcina Filipczaka z Pabianic. Zobaczymy, czy dadzą oni radę wygrać swoje walki.

19:13 Starosta powiatowy Krzysztof Habura oraz prezydent Pabianic Grzegorz Mackiewicz powitali zgromadzoną publikę i oficjalnie otworzyli galę. Do pierwszej walki szykują się Gleb Łopan i Andrzej Kubas.

19:16 Pabianiczanin Andrzej Kubas zaczynał swoją karierę ze sportami walki w naszym mieście. Już za chwilę wejdzie on do oktagonu, gdzie już czeka na niego rywal.

19:18 Walka się rozpoczęła.

19:19 Pabianiczanin szybko sprowadził rywala do parteru i stara się okładać go po głowie. Koniec, koniec! Andrzej nie dał swojemu przeciwnikowi szans i zakończył walkę w 1 minutę i 17 sekund poprzez duszenie.

20:20 Andrzej Kubas nie dał się nawet dobrze rozsiąść widowni na swoich krzesłach i było już po wszystkim. Zawodnik Octopus Łódź schodzi z oktagonu w triumfie.

Andrzej Kubas po wygranej walce

19:24 Do walki przygotowuje się już druga para. Do oktagonu wchodzi Dominik Ludwiński, zawodnik Kotwica MMA Team Kraków. Po chwili dołączy do niego rywal Łukasz Machalski z MMA Karim Przeworsk.

Ludwiński ostro potraktował przeciwnika

19:27 Ludwiński sprowadził rywala do parteru i długo starał się wymierzać ciosy, ale Machalski dobrze się bronił i sędzia postawił zawodników do stójki. Pierwsza runda zdecydowanie dla Dominika Ludwińskiego w niebieskich spodenkach.

19:34 Druga runda zaczęła się od dobrych ataków młodszego Machalskiego, ale przeciwnik dał mu się wyszaleć i ponownie sprowadził walkę do parteru. Za chwilę runda trzecia.

19:39 Na początku tej części walki obaj zawodnicy poszli na wymianę ciosów, nie zważając na własne obrażenia. Później ponownie Ludwiński rzucił się na Machalskiego i próbuje wyrwać się z uścisku. Koniec walki. Zaraz sędziowie podejmą decyzję o tym kto wygrał. Wydaje się, że Dominik Ludwiński może być pewny triumfu.

19:42 Sędziowie zdecydowali jednogłośnie. Wynik 30:27 dla Dominika Ludwińskiego. Druga walka gali Real Fight 3 dała publice dużo emocji.

19:43 Do walki szykują się już kolejni wojownicy. Teraz zmierzą się ze sobą Daniel Sieczkowski i Jakub Cuber.

19:50 Początkowo zawodnicy nie palili się do walki, ale bardziej aktywny Jakub Cuber przejął kontrolę nad walką i po kilku ciosach w stójce w końcu powalił swojego rywala. Pierwsza runda zdecydowanie dla niego.

19:56 W drugiej rundzie znów Cuber był aktywniejszy i sepchnął przeciwnika do obrony w róg oktagonu. Zobaczymy, czy zdoła on w trzeciej rundzie rozłożyć przeciwnika na łopatki.

Cuber rzuca Sieczkowskim

19:58 Jakub Cuber wymierzył Sieczkowskiemu mocny cios, po którym go zamroczyło. Później Kuba wbiegł w rywala jak dzik i rzucił go na ziemię. To musi być zwycięstwo Cubera na punkty.

20:01 Sędziowie byli jednogłośni i wynikiem 30:27 zwycięża Jakub Cuber. Teraz przed nami walka wagi ciężkiej.

20:03 Naprzeciw siebie staną Jacek Bartczak (108,5 kg) oraz Damian Strzelczyk (110,5 kg).

20:09 Panowie szybko chcieli się za sobą zapoznać i od razu poszli na wymianę ciosów. Chwilę później musieliśmy mieć jednak krótką przerwę. Strzelczyk otrzymał kopnięcie w krocze i musiał rozchodzić ból. Bartczak poczuł się po tym mocny i sprowadził rywala do parteru.

20:12 Walka zapowiadała się bardzo dobrze, ale sędzia zakończył ją dwie sekundy przed końcem rundy. Wydaje się, że trochę się pośpieszył, bowiem w kolejnej rundzie pojedynek mógł się odmienić. Zwycięzcą Jacek Bartczak.

Walka zakończyła się sekundę przed gongiem

20:13 Tym samym Damian Strzelczyk schodzi z oktagonu Real Fight pokonany po raz drugi. Walczył on już na pierwszej edycji Real Fight i uległ wtedy Marcinowi Filipczakowi.

20:15 Teraz przed nami walka Egzekutor Super Fight, w której zawodnicy mogą uderzać się z otwartej dłoni. Zmierzą się w niej Bartosz Lewandowski oraz Krzysztof Florczak.

20:21 Zaczęło się od kilku uderzeń otwartą dłonią. Florczak złapał w końcu swojego rywala od tyłu i wykonał efektowny rzut. To musiało się podobać! Zobaczymy jak rozwinie się walka.

Florczak rzucił przeciwnikiem jak szmacianą lalką

20:23 Widać, że Lewandowski został tym podjudzony, bowiem zdołał odzyskać inicjatywę, sprowadzając swojego przeciwnika do parteru.

20:25 Wydawało się, że Florczak spędzi dużo czasu będąc pod rywalem, ale znakomicie się obronił i wszedł nad rywala.

20:27 Koniec pierwszej rundy, była ona wyrównana, choć ze wskazaniem na Lewandowskiego.

20:29 Drugą rundę Florczak również rozpoczął od efektownego rzutu, ale później ponownie bardziej aktywny był Lewandowski.

20:34 W ankiecie online większością 58% głosów walkę wygrywa Krzysztof Florczak. Publiczności musiały się spodobać jego efektowne rzuty.

20:38 Teraz chwila przerwy, a po niej zaczniemy walki zawodowe.

20:52 Wracamy po krótkiej przerwie. Teraz przed nami walka, w której zmierzą się Igor Czernik  i Oskar Herczyk. Ten drugi prezentował się już na gali Real Fight. Rok temu przegrał on z Jakubem Pawlakiem. Był bardzo pewny swej wygranej, ale decyzja sędziów zupełnie go zaskoczyła. Zobaczymy, czy w tym roku odbije sobie zeszłoroczną porażkę.

21:01 Pierwsza runda tej walki za nami. Herczyk podobnie jak przed rokiem czuje się pewnie i prowokuje przeciwnika opuszczając ręce. Obaj zawodnicy wymierzyli podobną ilość ciosów. Trudno będzie wybrać zwycięzce tej części walki. Za chwilę runda druga.

21:04 Herczyk starał się zmusić uciekającego Czernika do podjęcia walki. W końcu zdołał sprowadzić zawodnika w niebieskich spodenkach do parteru i teraz Oskar stara się okładać przeciwnika.

21:07 Herczyk zdołał zajść swojego przeciwnika od tyłu i starał się wykonać duszenie, ale Czernik zdołał się przed tym obronić. Wydaje się, że na punkty prowadzi Oskar, także przed Igorem Czernikiem trudne zadanie zmiany losów tego pojedynku.

21:14 W ostatniej rundzie Herczyk zaczął się bawić z rywalem. Ten jednak wykorzystał jego pewność i wymierzył kilka mocnych ciosów.

21:15 Sędziowie punktowi zadecydowali, że wynikami 30:27; 29:27; 29:28 zwycięzcą zostaje Oskar Herczyk! Tym samym zawodnik Baltic Fighters MMA zdołał sobie odbić zeszłoroczną porażkę na punkty.

21.20 Do oktagonu zmierza Arkadiusz Nowicki z Konstantynowa w swoim mieście znany jako Buła. Z trybun słuchać „Buła jesteśmy z Tobą”. W tle słychać utwór „Legendary”.

21:23 Konstantynowianin szybko powalił rywala i teraz okłada go pięściami. Jeśli ten się nie wybroni, to zaraz będziemy mieli koniec walki. I tak też się stało. Arkadiusz Nowicki wygrywa walkę z Arturem Smarzyńskim przez duszenie.

21:25 Nowicki przy wsparciu oddanych fanów zakończył starcie w zaledwie 58 sekund. Na razie zawodnicy z naszego powiatu górą. Zobaczymy, czy tak samo będzie w walce wieczoru.

To był debiut zawodowy Nowickiego, oby jego dalsza kariera toczyła się równie dobrze.

Tak z wygranej cieszył się Nowicki

Cala walka Nowickiego:

 

21:30 Przed nami kolejna walka. Naprzeciw siebie w oktagonie staną Piotr Drozdowski oraz Vasyl Halych.

21:33 Drozdowski od samego początku szukał sprowadzenia walki do parteru. Vasyl z Shark Top Team Łódź mimo gorącego dopingu jest w tarapatach.

21:36 Halych był bliski wyrwania się z uścisku rywala, ale tym samym odkrył swoją szyję, dzięki czemu Drozdowski chwilę później wykonał na nim duszenie i zakończył walkę przez nokaut techniczny.

Właśnie tak Drozdowski zakończył swój pojedynek

21:38 Teraz walka najlżejszej pary Igor Lekston (65,25) kontra Mariusz Przewłocki (65,45) w formule K1.

21:48 Starszy o 7 lat Przewłocki zaczął mocno, ale później opadł z sił i osiemnastoletni Lekston także wyprowadził kilka celnych ciosów. Wydaje się jednak, że runda pójdzie na konto tego pierwszego.

21:52 Ponownie górą był Przewłocki. Kilka razy zasypał przeciwnika gradem uderzeń w szczękę. Młodszy i szybszy Lekston stracił przez to swój wigor i stał się jeszcze łatwiejszym celem do atakowania. Zobaczymy, czy w trzeciej rundzie Mariusz Przewłocki przypieczętuje swoją wygraną.

21:58 Jednogłośnie decyzją sędziów zwycięzcą zostaje Mariusz Przewłocki. W ostatniej części tego pojedynku posłał w kierunku rywala naprawdę mocne ciosy i wygrał wszystkie trzy rundy.

Przewłocki nie dał taryfy ulgowej osiemnastoletniemu przeciwnikowi

22:04 Do końca gali pozostały jeszcze trzy walki. Teraz czeka nas krótka przerwa, a po niej pojedynek Marcin Konstrubiec kontra Piotr Walawski.

22:17 Przerwa powoli dobiega końca. Zawodnicy powoli zmierzają w kierunku ringu.

22:19 Piotr Walawski już wie jak smakuje walka na gali Real Fight. Przed rokiem mierzył się on z Emilem Trelą i pokonał go przez nokaut techniczny w czasie 2 minut 50 sekund.

22:27 Na pierwszy rzut oka można się było spodziewać, że będzie to dobra para. Obaj zawodnicy dysponują mocnym uderzeniem. Na ich twarzach już znajduje się krew.

22:28 Trudno wskazać jednoznacznego zwycięzce pierwszej rundy. Obaj znajdujący się w oktagonie wojownicy mieli swoje momenty oraz odczuli na swoich szczękach kilka mocnych ciosów.

22:35 Te dwie rundy kosztowały obu zawodników bardzo dużo sił. Konstrubiec starał się przyprzeć rywala do siatki, ale ten zdołał się wyrwać i cisnął Marcina na matę. W końcówce rundy Walawski wymierzył znajdującemu się pod nim Konstrubcowi kilka mocnych ciosów. Przed nami runda trzecia.

Konstrubiec w stójce potrafił zaskoczyć Walawskiego

22:40 Większa część trzeciej rundy tozy się w parterze. Najpierw to Walawski miał przewagę. Konstrubiec znakomicie wyszedł z opresji i usiłował dusić Walawskiego. Ten także przeprowadził skuteczny kontratak i ponownie okłada Konstrubca po głowie. Ta walka zdecydowanie może się podobać.

Walawski (czerwone spodenki) kilka razy był bliski skończenia walki przed czasem, ale później tracił wypracowaną przewagę

22:42 Koniec pojedynku. Za chwilę sędziowie podadzą werdykt.

22:45 Sędziowie równie jak my nie byli pewni kto spisał się w tej walce lepiej. Po wynikach 28:28, 29:27 dla Konstrubca oraz 28:28 mamy większościowy remis.

22:48 Przed nami przedostatnia walka wieczoru. Wojciech Zając powalczy z Bartłomiejem Wydrą o pas PFKB (pas zawodowego mistrza Polski) w formule K1.

22:57 Zając w pierwszej rundzie nie był tak szybki jak mogłoby na to wskazywać jego nazwisko. Wydra pokazał, że ma parę w rękach i dwa razy po mocnych podbródkowych posłał przeciwnika na matę. Zając trzyma się jednak na nogach i staje do drugiej rundy.

23:01 Zająć wylądował na macie po raz trzeci, ale nadal się nie poddaje. Wykorzystał za to spadek szybkości Wydry i poczęstował go kilkoma soczystymi prostymi. Na trybunach fani obu zawodników przekrzykują się nawzajem. Czekamy na rozstrzygnięcie tego pojedynku.

Po tym ciosie Zając wylądował na macie po raz drugi

23:02 Mimo krwotoku z nosa Zając walczy dalej i spróbuje odmienić losy tego pojedynku w rundzie trzeciej.

23:07 W ostatniej części tego pojedynku obaj zawodnicy byli bardzo mocno zmęczeni. Mimo sportowego pojedynku walka toczyła się w dobrych sportowych emocjach. Panowie przytulili się przed walką, a tuż po niej gorąco sobie podziękowali. Takie obrazki chcemy oglądać. Zaraz dowiemy się do którego z nich trafi pas.

23:09 Jednogłośną decyzją sędziów pas wędruje do Bartłomieja Wydry!

Radość Bartłomieja Wydry

23:10 Przed nami już tylko walka wieczoru. Marcin Filipczak zmierzy się w niej z Konradem Konkelem, który na konferencji mówił, że walkę wygra szybko i z przyjemnością uda się na afterparty. Już niedługo będziemy mogli zweryfikować jego słowa.

23:13 Zobaczymy, czy Marcin Filipczak powtórzy sukces z poprzedniego roku, gdy decyzją sędziów po trzeciej rundzie pokonał Seweryna Kucharskiego.

23:15 Publiczność głośno skanduje „Fifek, Fifek!”. Wsparcie fanów może się w tej walce okazać bardzo pomocne.

23:19 Marcin Filipczak show! Pabianiczanin od razu ruszył na swojego przeciwnika. Po chwili przyparł go do siatki i w pozycji stojącej wykonał duszenie, po którym sędzia zakończył starcie. Pokaz siły Fifka i walka wieczoru wpada na jego konto.

23:21 W tym roku Marcin nie czekał aż trzech rund żeby rozstrzygnąć starcie. Tym razem cała „zabawa” zajęła mu zaledwie 31 sekund!

Radość Filipczaka sekundy po zwycięstwie

23:23 Tym samym wszyscy zawodnicy reprezentujący nasz powiat wygrali dziś swe pojedynki. Wielkie gratulacje dla nich wszystkich.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments