Strona główna Sport Koszykówka Gadaniem nie wygra się meczu

Gadaniem nie wygra się meczu

2

Pabianiccy koszykarze rozegrali trzecie spotkanie w ramach 3. ligi mężczyzn. Niestety, gospodarze okazali się zbyt mocni i to oni odnieśli drugie zwycięstwo w sezonie.

Medos MChKK Chełmno – ZEC PKK 99 Pabianice 83:60 (19:17, 30:15, 24:15, 10:13)

Pierwsi do kosza trafili rywale. Szybką odpowiedź dał jednak Aleksander Jóźwik rzucając za trzy. Na niewiele się to jednak zdało, bowiem przeciwnicy sukcesywnie uciekali z wynikiem, prowadząc już 12:3. Nasza gra w końcu się jednak ruszyła i ostatni kosz Michała Kowalewskiego pozwolił nam zniwelować straty do dwóch oczek 19:17. Kolejną partię „trójką” rozpoczęli gospodarze. Zdobywali punkty seriami i odjechali nam na 36:20. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 49:32.

Po przerwie za trzy trafił Bartłomiej Frątczak, ale nie dało to naszej ekipie wystarczającego sygnału do ataku. Gospodarze ciągle byli w gazie i nasi sporadycznie odpowiadali celnymi rzutami. Strata 26 punktów przed ostatnią partią zwiastował zwycięstwo Chełmna. Mimo rozpoczęcia „trójką” przez Aleksandra Placka i wygrania czwartej kwarty 10:13, losów spotkania nie udało się już odwrócić. Na dodatek nasz kapitan Kuba Orłowski ukarany został przewinieniem technicznym. Zamiast graniem w koszykówkę zajmował się on komentowaniem decyzji sędziów i to nie spodobało się arbitrom.

Kolejny mecz pabianiczanie rozegrają dopiero 17 grudnia. O godzinie 15:30 podejmą oni u siebie ŁKS Szkołę Gortata.

ZEC PKK 99 Pabianice: Orłowski (8), Jóźwik (3), Kowalewski (10), Frątczak (15), Grabowski (3), Szmidt, Ratajczyk, Jędrzejewski (2), Sobolewski (5), Czarnecki, Placek (6), Malarczyk (8).