Podopieczni Michała Buchowicza rozpoczęli już przygotowania do nowego sezonu. Na start udało się pokonać Jutrzenkę Bychlew.

Jutrzenka Bychlew – PTC Pabianice 4:6 (0:2)

Piłkarze trenera Michała Buchowicza od pierwszych minut grali bardzo ofensywnie. Nie dziwił zatem fakt, że już w 8. minucie spotkania na tablicy zrobiło się 0:1. Gola otwierającego wynik zdobył Dawid Boratyński, który wywalczył futbolówkę, a po chwili złamał akcję do środka i oddał strzał. Uderzenie to nie było najlepsze, ale golkiper gospodarzy także nie popisał się i piłka zatrzepotała w siatce.

PTC nie zamierzało jednak zwalniać tempa i sunęło z kolejnymi atakami wymierzonymi w ekipę z Bychlewa. Najwięcej szans na podwyższenie wyniku miał Boratyński. Ciągle jednak brakowało mu czegoś w wykończeniu. Przy próbie lobu piłka minimalnie minęła poprzeczkę, a w kolejnej akcji futbolówka trafiła w słupek. Do formy wrócił też bramkarz Jutrzenki, który swoimi wyjściami kilkukrotnie zatrzymał będącego na czystej pozycji Boratyńskiego.

Fioletowi nie zwalniali tempa, ale ich skuteczność w ataku pozostawiała wiele do życzenia. W końcu wynik na 0:2 podwyższył Patryk Wujak, który wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony boiska i głową wpakował piłkę do siatki.

Po zmianie stron wydawało się, że pabianiczanie mają wszystko pod kontrolą, ale to gospodarze zdobyli bramkę kontaktową. Już minutę później odpowiedź na nią dał Patryk Wujak, strzelając na 1:3. Jutrzenka nie dawała jednak za wygraną i po błędzie w obronie PTC zrobiło się 2:3. Niezawodny Wujak nie był tego dnia łatwy do upilnowania i zdobył gole numer cztery i pięć dla fioletowych.

Piłkarze Jutrzenki po raz trzeci znaleźli drogę do bramki, ale szóstego gola dla pabianiczan zdobył Adrian Rudyk. Gospodarze w samej końcówce wykorzystali jednak nieuwagę defensywy PTC, ustalając wynik spotkania na 4:6. Fioletowi pokazali tym samym, że potrafią konstruować akcje. Gdyby poprawili skuteczność, mogłoby się zakończyć rezultatem dwucyfrowym.

PTC szuka sparingpartnera na przyszły weekend, zatem kolejny pewny mecz kontrolny będzie przeciwko KKS-owi Włókniarzowi Konstantynów. Fioletowi poznali też rywala w Okręgowym Pucharze Polski. Zmierzą się oni z Orłem Piątkowisko. Mecz ten odbędzie się najprawdopodobniej 3 sierpnia o godzinie 17:30 w Piątkowisku.

PTC: Radziszewski, Stachowski, Bączał, Sikorski, Testowany 1, Hiler, Rudyk, Bednarski, Boratyński, Wujak, Testowany 2.

Na zmiany: Hajduk, Lubowski, Płócienniczak.