Strona główna Sport Piłka nożna Fioletowi z pierwszym zwycięstwem

Fioletowi z pierwszym zwycięstwem

0

Pabianiczanie dopiero w trzecim sparingu byli w stanie pokazać swoją wyższość. Uczynili to w starciu z dziewiątą ekipą A-klasy.

PTC Pabianice – Orzeł Piątkowisko 4:0 (2:0)

Trener Michał Buchowicz nadal boryka się z problemami kadrowymi. W meczu nie wystąpili między innymi Filip Stuchała, Kamil Stolarek, Bartłomiej Bielak, Krystian Wawrzyński, Jacek Hiler, czy Radosław Wawrzeniak. Zastąpić musieli ich inni piłkarze, w tym wychowankowie naszego klubu: Marcin Turek, Klaudiusz Mazurowski i Patryk Stachowski.

Do bramki zaczęli jednak trafiać starzy wyjadacze. Gola na 1:0 strzelił Rafał Cukierski, a na 2:0 podwyższył Dawid Boratyński. Przewaga pabianiczan była wyraźnie zarysowana, ale problemem była skuteczność. Tylko to uchroniło Orła przed zejściem na przerwę z większym bagażem goli.

W drugiej połowie do siatki trafiali za to nowicjusze w klubie z ulicy Sempołowskiej. Autorami goli na 3:0 i 4:0 byli bowiem piłkarze testowani.

W planach są jeszcze trzy mecze, w których PTC zmierzy się z GKS-em Ksawerów, Jutrzenką Bychlew i Stalą Głowno. Pierwszy mecz rundy wiosennej 24 marca w Konstantynowie Łódzkim z miejscowym Włókniarzem.

PTC: Testowany, Stachowski, Drewniak, Sikorski, Stańczyk, Cukierski, Kaźmierczak, Testowany, Szynka, Boratyński, Testowany.

Na zmiany: Kaczmarkiewicz, Pruszkowski, Turek, Mazurowski.