Strona główna Sport Sporty walki Fioletowi rywalizowali na zawodach w Czechach

Fioletowi rywalizowali na zawodach w Czechach

0
Siedmiu podopiecznych PTC Pabianice pojechało do naszych południowych sąsiadów, aby wziąć udział w Grand Prix Chomutow.

W imprezie w sumie brało udział 321 zawodników z osiemnastu państw. Fioletowi wystawili do rywalizacji sześciu kadetów, którzy niestety nie zwojowali zbyt wiele. Na matach swoich sił próbowali Igor SakturaWiktor PowalskiPiotr LudwiczakJuliusz NowakKacper Sobczyk oraz Kacper Kłębowski. Jedynie ten pierwszy walczący w kategorii 65 kg poznał smak zwycięstwa, wygrywając walkę z reprezentantem Węgier 9:1. Pozostali niestety z placu boju schodzili jako pokonani.

Znacznie lepiej poradził sobie nasz starszy zawodnik – Michał Dybka (87 kg). Na początek pokonał on zapaśnika z Ukrainy 8:0, a później położył na plecy reprezentanta Białorusi. Kolejnym jego przeciwnikiem był Szwajcar, który jeszcze na 7 sekund przed końcem pojedynku prowadził. Michał wykonał jednak efektowny suples, odwracając losy tej walki. Obóz przegranego protestował, ale sędziowie po obejrzeniu powtórek nie mieli wątpliwości, że wygrana należy się Dybce.

Niestety, podopiecznemu PTC nie udało się dotrzeć do finału. Co prawda prowadził z Węgrem 5:1, ale ostatecznie przegrał 7:10. Michał nie pozbierał się po tej walce i w rywalizacji o brązowy medal przegrał z Białorusinem 0:8, przez co ostatecznie został sklasyfikowany na czwartym miejscu.

 

 

REKLAMA
Poprzedni artykułNasi koszykarze najlepsi. Teraz zawalczą o awans
Następny artykułWalczyk najlepszą z Polek
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments