Strona główna Sport Piłka nożna Fioletowi odprawili gości z kwitkiem (ZDJĘCIA)

Fioletowi odprawili gości z kwitkiem (ZDJĘCIA)

0
Rafał Cukierski - najlepszy strzelec PTC w rundzie jesiennej

PTC po ostatniej wpadce w Aleksandrowie Łódzkim chciało wrócić na zwycięską ścieżkę. Ostatecznie przy asyście koni udało się pogonić gości i zgarnąć trzy punkty.

PTC Pabianice – LKS Sarnów 3:1 (2:0)

Rywale to królowie remisów. W sześciu kolejkach aż trzy razy podzielili się punktami. Pabianiczanie musieli zatem być skuteczni pod bramką, by nie dać LKS-owi nadziei na wywiezienie choćby jednego oczka. Fioletowi szybko jednak zaatakowali i nie dali dojść przyjezdnym do głosu. W 2. minucie bliski szczęścia był Żabolicki. Niestety, przy próbie loba przeniósł piłkę nad poprzeczką. Po kilku dobrych próbach PTC w 7. minucie strzeliło gola na 1:0. W roli głównej wystąpił Rafał Cukierski, który wyszedł sam na sam z bramkarzem i wpakował piłkę do siatki Sarnowa. Na drugiego gola nie musieliśmy długo czekać. Fioletowi poszli za ciosem i po dziesięciu minutach podwyższyli na 2:0. Strzelcem drugiej bramki był ponownie Cukierski, który wykorzystał świetne dogranie od Marcina Kaczmarkiewicza. Być może trochę magii do gry fioletowych wniosła obecność trenera żeńskiej drużyny Radomira Znojka, który na trybunach pojawił się z dwoma rumakami. Do końca pierwszej połowy każda ze stron wypracowała sobie jeszcze po jednej dogodnej sytuacji. Najpierw Żabolicki trafił w nogi golkipera, potem strzał gości z pola karnego szczęśliwie minął naszą bramkę.

Po przerwie PTC dalej przeważało. W 53. minucie świetną okazję do podwyższenia miał Paweł Drewniak. Najpierw jednak trafił w bramkarza, a potem dobijając posłał futbolówkę obok słupka. Kilka minut później Żabolicki znalazł się w sytuacji sam na sam, ale ponownie trafił w nogi golkipera. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na na w 70. minucie meczu. Piłkarz LKS-u zdecydował się na strzał z 25. metrów i trafił w samo okienko naszej bramki. Krystian Wawrzyński wyciągnął się jak struna, ale nie miał żadnych szans na interwencję. Po golu kontaktowym zrobiło się trochę nerwowo. Fioletowi zdołali jednak opanować sytuację i w 76. minucie strzelili na 3:1. Tym razem Cukierski wystąpił w roli asystenta, posyłając piłkę do Mateusza Żabolickiego. Żaba opanował trudną piłkę i półwolejem skierował piłkę do siatki. Do końcowego gwizdka kontrolowaliśmy przebieg spotkania. W 95. minucie z boiska wyleciał jeden z gości, po czym sędzia zakończył mecz.

PTC znajduje się na 6. miejscu w lidze. Jednak strata do trzeciego miejsca to zaledwie dwa punkty. Szansa na kolejne zwycięstwo już w sobotę. Pabianiczanie pojadą do Parzęczewa na mecz z Orłem. Początek tego spotkania o 15:00.

Skład: Wawrzyński, Drewniak, Sikorski (69. Ślęzak), Wawrzeniak, Stuchała, Bielak, Dolewka (58. Kaźmierczak), Kaczmarkiewicz (89. Gręda), Cukierski, Boratyński (65. Stańczyk), Żabolicki.

Bramki dla PTC: 7. Rafał Cukierski (1:0), 18. Rafał Cukierski (2:0), 76. Mateusz Żabolicki (3:1).