W miniony weekend w Hali Powiatowej odbył się VI. ogólnopolski turniej kadetów i dzieci w zapasach w stylu klasycznym. Podopieczni PTC zdobyli w sumie 15 medali.

W imprezie w sumie wzięło udział 98 zapaśników z ośmiu klubów. Dla kadetów z Pabianic zawody te były ostatnim sprawdzianem przed Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży.

Najlepszym z naszych zawodników okazał się Igor Saktura (65 kg), który pokonał w finale 11:10 klubowego kolegę Kacpra Sobczyka, sięgając tym samym po złoto. Drugi złoty krążek zdobył dla naszego klubu Piotr Ludwiczak w kategorii 55 kg.

Srebro zawisło za to na szyjach Emila Lenarda (45 kg), Wiktora Powalskiego (55 kg), Szymona Pusza (55 kg) oraz Miłosza Domagały (71 kg).

W kategorii dzieci żaden z zawodników PTC nie zdobył złotego medalu. Udało się im jednak wywalczyć trzy srebra, które trafiły w ręce Mieszka Makowskiego (26 kg), Piotra Jarzębskiego (40 kg) i Tomasza Olejniczaka (45 kg). Na najniższym stopniu podium stanęli za to Gracjan Adamiec (34 kg), Wiktor Szachniewicz (37 kg), Wiktor Wiądzikiewicz (37 kg), Jakub Suszyński (40 kg), Marcel Jarczyński (50 kg) oraz Bartosz Gołaszewski (55 kg).

Piętnaście wywalczonych przez podopiecznych PTC krążków pozwoliło naszej drużynie na zwycięstwo w klasyfikacji klubowej. Fioletowi wyprzedzili Olimpijczyka Radom oraz AKS Piotrków Trybunalski.