Strona główna Sport Koszykówka Finały nie dla nas

Finały nie dla nas

0

Koszykarki PTK TomiQ Pabianice rywalizowały w Gdyni w półfinałach Mistrzostw Polski U22. Niestety, gospodynie i rywalki z Widzewa Łódź okazały się lepsze.

VBW GTK Gdynia – PTK TomiQ Pabianice 70:46 (13:10, 17:14, 23:8, 17:14)

Pierwszego dnia pabianiczanki mierzyły się z gospodyniami. Początek był świetny, bo zaczął się od naszego prowadzenia 2:8. Rywalki zdążyły jednak w końcówce wykorzystać to, że nasze dziewczęta trochę przysnęły i wygrały pierwszą kwartę 13:10. W drugiej partii przeciwniczki dalej grały na wysokim poziomie i zdobyły 9 punktów, zanim PTK odpowiedziało jakimkolwiek celnym rzutem. W końcówce pierwszej połowy Rudzka i Michalak wzięły ciężar gry na swoje ręce i zniwelowały straty. Do przerwy na tablicy widniał wynik 30:24.

Niestety, trzecia kwarta to koncertowa gra gospodyń i przed ostatnią partią miały one aż 21 punktów zapasu. Pabianiczanki nie były w stanie już nic zrobić i ostatecznie odniosły porażkę 70:46. Za to w drugim meczu pierwszego dnia zmagań Widzew Łódź pokonał SKK Polonia Warszawa 82:51.

PTK: Weronika Dolewa (7), Boniecka, Michalak (2), Martyna Dolewa (2), Patrycja Kirsz (6), Daria Kowalczyk (6), Pęcina (3), Kielar, Rudzka (12), Szczygieł, Piestrzyńska (8).

SKK Polonia Warszawa – PTK TomiQ Pabianice 61:66 (16:18, 11:15, 18:16, 16:17)

Pierwsza kwarta była wyrównana i zakończyła się nieznacznym zwycięstwem naszych dziewcząt. W drugiej partii długo toczyła się gra punkt za punkt, ale w końcówce do ataku ruszyły pabianiczanki. Dzięki dwóm rzutom Ewy Kielar i osobistym Darii Kowalczyk pierwsza połowa wpadła na nasze konto z wynikiem 27:33.

Po przerwie nasza przewaga oscylowała już wokół różnicy dziesięciu punktów. Niestety w końcówce nasza koncentracja spadła i przed ostatnią partią Polonia zniwelowała straty do zaledwie czterech oczek. Rywalki starały się doprowadzić do remisu, ale PTK dobrze utrzymywało prowadzenie i ostatecznie odniosło pierwsze półfinałowe zwycięstwo. W drugim meczu Widzew uległ za to gospodyniom z Gdyni (28:74) i wiadomo było, że sprawa awansu na finały rozegra się pomiędzy łodziankami i pabianiczankami w bezpośrednim starciu.

PTK: Boniecka (6), Michalak (2), Martyna Dolewa (2), Kirsz, Piestrzyńska (15), Kowalczyk (15), Kielar (14), Rudzka (6), Szczygieł (6).

PTK TomiQ Pabianice – Widzew Łódź 35:66 (14:16, 8:24, 8:17, 5:9)

Żadna z ekip nie chciała oddać miejsca w finałach Mistrzostw Polski. Pierwsze do kosza rzuciły rywalki, ale dopiero po ponad dwóch minutach gry. Później obie ekipy zaczęły zdobywać punkty i pierwszą partię nieznacznie wygrał Widzew. W drugiej kwarcie łodzianki zanotowały serię 13 punktów z rzędu i mocno uciekły z wynikiem. PTK nie było w stanie zareagować i do przerwy na tablicy widniał wynik 22:40.

Trzecia kwarta była dla nas ostatnią szansą do odrabiania wyniku. Niestety, rywalki ani myślały oddać nam pole do gry i przed ostatnią partią ich przewaga wynosiła 27 punktów. Cud się nie wydarzył i Widzew utrzymał prowadzenie do końca spotkania zapewniając sobie udział w finałach Mistrzostw Polski U22.

PTK: Weronika Dolewa, Boniecka, Michalak, Martyna Dolewa (3), Kirsz (3), Piestrzyńska (10), Kowalczyk (6), Pęcina (2), Kielar (2), Rudzka (9), Szczygieł, Włodarczyk.