Strona główna Aktualności Z miasta Falujący chodnik będzie naprawiony

Falujący chodnik będzie naprawiony

26
chodnik 20 stycznia pabianice
W końcu. Urzędnicy ze Starostwa Powiatowego w Pabianicach zapewniają, że jeszcze w tym roku chodnik na ulicy 20 Stycznia zostanie naprawiony. 

Chodzi o fragment chodnika, po południowej stronie ulicy, pomiędzy ul. Nawrockiego i Gryzla. O fatalnym stanie nawierzchni w tym miejscu informowaliśmy już kwietniu tego roku. Ówczesna rzeczniczka starosty Joanna Kupś zapewniała, że naprawa rozpocznie się w drugiej połowy roku. Czy tak się stanie?

– W 2024 roku zleciliśmy wykonanie dokumentacji technicznej dla zadania pn. „Remont chodnika i budowa miejsc postojowych w pasie drogi powiatowej nr 3312E – ul. 20 Stycznia w Pabianicach”. Dokumentacja została  wykonana, przewiduje ona wykonanie remontu chodnika na całej jego szerokości wraz z budową miejsc postojowych w ulicy 20 Stycznia w Pabianicach na odcinku od ulicy Nawrockiego do ul. Narcyza Gryzla – informuje Katarzyna Rezler, rzeczniczka starosty powiatowego. – Jeszcze w 2024 roku wykonany zostanie pierwszy etap prac zakładający przebudowę na odcinku od skrzyżowania z ul. Nawrockiego do posesji nr 35. Rozwiążą one problem związany ze stanem technicznym chodnika w okolicach posesji o numerach 39 i 41.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
26 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Natychmiast! powinna zostać wykonana interwencja. Ludzie krzyczą że to wstyd. Ruchliwe miejsce i w obie strony wystające płyty a minął już chyba rok od postanowienia naprawy.

Ja bym mówiła że w Pabianicach nie tylko to miejsce jest do naprawy , zrobią odcinek mały a reszta chodników też woła o naprawę cała Gryzla jest nie ciekawa , cała 20 Stycznia też nie jest dobra ,a oni odcinek śmiechu warte.Gdzie te obiecane kosze na śmieci które obiecali w kampani ,jak w żadnym mieście mało ich Pabianicach, a jak już niesie się kilometr jakiś papierek to z koszy się wysypuje bałagan . miłego dnia Pabianiczanie.

Widziałem w kinie

ij07102024

Teraz urzędnicy ze starostwa modlą się o mróz, bo w tym miejscu na archeologów to nie ma co liczyć. Chociaż w Pabianicach wszystko możliwe
Po zakończeniu remontu, będzie zapewne postawiony znak, zakaz parkowania

Ale z ciebie lamus. Zakaz parkowania. A wystarczyło przeczytać: „zadania pn. „Remont chodnika i budowa miejsc postojowych w pasie drogi powiatowej nr 3312E – ul. 20 Stycznia w Pabianicach”.

Poczekamy zobaczymy, w planach było remont i budowa miejsc parkingowych po północnej stronie 20 Stycznia, jeżeli zrobią też miejsca parkingowe przy remoncie chodnika po drugiej stronie to super, więc zobaczymy.
Wystarczyło zwrócić uwagę a nie od razu obrażać od lamusa, przecież nawet mnie nie znasz, no chyba że nie wiesz co to znaczy.

Pokonało cię 167 wyrazów artykułu, nie wliczając tytułu. Zwracam ci uwagę, że nie umiesz czytać i jesteś lamusem.

Czego niby Piotr nie umie czytać, trzy lata temu na wniosek mieszkańców, były plany rozbudowy i remontu miejsc parkingowych przed blokami, teraz będzie robiony chodnik po drugiej stronie i wyznaczone miejsca parkingowe a o drugiej stronie ulicy cisza.
To raczej ty nie umiesz czytać a kim jesteś to już nie będę pisała, bo nie zniżę się do twojego poziomu, pamiętaj tylko że nikt nie jest anonimowy w internecie.

Pani Beato, nie warto odpisywać na taki komentarz, podejrzewam że nawet nie wie że przepisy się zmieniły i mamy chodniki jak również drogi dla pieszych , w jednym przypadku jest zakaz parkowania a w drugim już można parkować, pozostaje jeszcze 2,5 tony ograniczenia 1,8 m dla pieszych oraz inne przepisy.
Poczekamy zobaczymy jak będzie rozwiązany ten kawałek chodnika lub drogi dla pieszych.

Artykuł: „przewiduje ona wykonanie remontu chodnika na całej jego szerokości wraz z budową miejsc postojowych w ulicy 20 Stycznia w Pabianicach na odcinku od ulicy Nawrockiego do ul. Narcyza Gryzla”

Piotr: „będzie zapewne postawiony znak, zakaz parkowania”

Beata: „Czego niby Piotr nie umie czytać”

KURTYNA

czy wpierw nie powinno się tam nakręcić jakiegoś filmu wojennego a później robić remont? to nieoszacowana strata dla polskiej kinematografii

Mogliby też się zająć chodnikiem na Rzgowskiej. Tam na wielu odcinkach można żeby sobie powybijać.

W końcu ile można czekać aż się ktoś połamie. Że dwa lata czekał. Ale najważniejsza sprawa to nie dopuścić do kolejnej degradacji przez parkowanie ciężkich samochodów. Tak się dzieje pod Żabka, 100 metrów dalej. Dzisiaj koło południa zaparkowała tam olbrzymia ciężarówka i rozladowywano towar dla Żabki. Do okola przechodzą dzieciaki idące że szkoły. Auto tarasu je cały chodnik, wszędzie leżące drewniane palety. Czy to jest bezpieczna droga do i że szkoły? Gdzie jest straż miejska? Komizmu dodaje fakt że przy oddalony przejściu działa pan co przeprowadza dzieci przez przejście. A przy Żabce tor przeszkód.

puszczaj bachory dzie indziej a nie przez plac manewrowy ciężarówek!

Sądzę Alex, że powinieneś panu dostawcy zdjac towar z auta i na plecach zanieść na zaplecze. Moze wtedy byś zrozumiał

Last edited 8 miesięcy temu by Heniu

Sądzę Heniu, że powinieneś wyłożyć za mieszkańców kasę na remont tego chodnika. I razem z kierowcą położyć ten chodnik. Wtedy byś zrozumiał.

Ciekawe na jak długo rozwiążą problem związany ze stanem technicznym chodnika w okolicach posesji o numerach 39 i 41, ciężarówki z dostawą towaru wykończą ten chodnik w szybkim tempie.

Popieram takie chodniki. Zawsze mniej hulajnóg i rowerzystów. Masaż stóp też niczego sobie.

Nie remontować! Ten chodnik to jest lokalna atrakcja turystyczna coś w rodzaju krzywego domku w Sopocie … tylko powstał za mniejsze pieniądze (chyba) 🙂

Zrobić zatoczkę, wyłożyć elegancko kosteczką i będzie git, majonez 😎

Absolutnie masz rację. Na placu tzw trójkącie powinien być zrobiony parkung. Jest tam co prawda postój taksówek ale nie może być tak, że taki spory plac zajmowany jest przez 2 czasem 3 taksówki a czasem przez dzień czy dwa nie parkuję tam żadna. I skończy się w końcu robienie szaletu pod ścianą bloku przez kierowców.

Kiedy doczekamy się nowego chodnika na ul. 3-go Maja od Piotra skargi do ul Warszawskiej po prawej stronie.Wstyd, idąc można sobie nogę skręcić Już 2 razy przejechałam się po latającym chodniku podczas deszczu.

zalać wodą i poczekać na mrozy. Mróz zwiąże płyty i tafla da idealny poziom

Mieszkam tam i co chwilę tam auta wjeżdżają.. Znak nic nie daje.

Niewyjaśnione zjawisko. Powietrze schodzi z opon

widziauam! Schodzi, ale tylko na dole