Strona główna Dzieje się Ekstremalny marsz w imię wiary

Ekstremalny marsz w imię wiary

2
fot. fanpage Ekstremalna Droga Krzyżowa

Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową, podczas której będzie można nocą w ciszy i samotnie pokonać wielogodzinną wędrówkę.

16 marca pabianiczanie po raz czwarty będą mieli okazję zmierzyć się podczas niecodziennej drodze krzyżowej. W tym roku do dyspozycji uczestników są trzy trasy: 42 km (wokół Pabianic), 53 km (do Rossoszycy) oraz 48 km (do Parzna).

– Każda z tras jest długa i trudna. Szczególnie ta do Rossoszycy jest przeznaczona dla osób aktywnych fizycznie, przyzwyczajonych do regularnego długotrwałego wysiłku. Marsz nocą jest bardziej męczący niż w dzień i należy się do niego wcześniej przygotować psychicznie i fizycznie – wyjaśnia Roman Kopias ze sztabu pabianickiej EDK.

W roku ubiegłym w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej Pabianice wzięło udział 180 osób. Organizatorzy w tym roku przewidują blisko 250 uczestników.

Każdy kto chce podjąć się pokonania takiej drogi powinien zabrać ze sobą: prowiant na drogę (jedzenie, picie, termos z gorącą herbatą, wodę, wysokoenergetyczny prowiant: czekolada, batony, chałwa), ciepłe ubrania, wodoodporne buty, latarkę (najlepiej czołową), odblaski oraz naładowany telefon komórkowy.

Każdy z uczestników będzie miał do pokonania przynajmniej 8 godzin nocnego marszu.

Aby wziąć udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej należy wcześniej zarejestrować się za pośrednictwem strony, na której znajdziemy również szczegółowe informacje dotyczące wspomnianej, nocnej wędrówki, która rusza 16 marca od godz. 20.00.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Fajna sprawa, szkoda że nie dam rady pójść.

No, to krzyż na plecy i w drogę!