Strona główna Na sygnale Kryminalne Echa tragedii na Bugaju: właściciel broni usłyszał zarzut

Echa tragedii na Bugaju: właściciel broni usłyszał zarzut

8
fot. policja
36-letni mężczyzna, który postrzelił 45-letniego mieszkańca Pabianic, usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci. Sprawcy grozi do pięciu lat więzienia. 

Jak już informowaliśmy, do zdarzenia doszło w nocy w poniedziałku na wtorek (pisaliśmy o tym TUTAJ). 45-latek zginął, gdy padł przypadkowy strzał.

– Z dokonanych ustaleń wynika, że mężczyźni spotkali się w pobliżu sklepu monopolowego. Wspólnie spożywali alkohol. 36 – latek postanowił pochwalić się napotkanemu mężczyźnie posiadanym przy sobie kolekcjonerskim egzemplarzem broni czarnoprochowej. Nie chciał jednak dać mu jej do rąk. W pewnym momencie doszło do niekontrolowanego wystrzału – informuje Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

45-letni pabianiczanin został trafiony w okolicę klatki piersiowej. Właściciel broni zadzwonił po pomoc, próbował też prowadzić reanimację postrzelonego mężczyzny. Niestety, nie udało się go uratować.

Policjanci, którzy zatrzymali 36-latka sprawdzili jego trzeźwość – miał w organizmie około 1,5 promila alkoholu.

Przebieg zdarzenia potwierdziły nagrania z monitoringu oraz zeznania świadków, zwłaszcza kobiety, która bezpośrednio obserwowała zdarzenie.

Z ustaleń biegłego z zakresu balistyki wynika, że do broni załadowany był tylko jeden nabój, który śmiertelnie ranił 45 – latka.

– W kontekście zebranych dowodów zasadne jest stwierdzenie, że będący w stanie nietrzeźwości 36 – latek, trzymając w rękach broń nie dochował wymaganej ostrożności, skutkiem czego jest śmierć pokrzywdzonego. Dało to podstawy do sformułowania zarzutu nieumyślnego spowodowania śmierci – dodaje Krzysztof Kopania.

Podczas przesłuchania, które odbyło się w środę po południu 36-latek przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia zbieżne z ustaleniami śledczych.

Wobec mężczyzny został zastosowany dozór policyjny z obowiązkiem stawiania się w komendzie policji dwa razy w tygodniu oraz poręczenie majątkowe w wysokości 6 tys. zł.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

powinien być zakaz używania broni jak się jest pijanym!

Serio ? 🙂

To jest bardzo dobra uwaga

Serio serio

A nie odwrotnie?
Jest zakaz prowadzenia auta po pijaku i co? I niektórzy mają to w d….

Powinien być zakaz pisania głupot

Chyba, że po pijaku.

A gdzie jest ta Pani? Kim jest? Ta która była przy tym