Cykliści rozpoczęli sezon rowerowy i ruszyli w miasto. We wspólnej przejażdżce pabianickimi ulicami udział wzięło ponad 100 osób. Nie zabrakło również innych atrakcji.

Impreza zaczęła się o 14.00 na parkingu przy C.H. ECHO. Frekwencja dopisała, bo już od pierwszych minut ustawiała się kolejka do toru przeszkód, w którym zarówno dzieci jak i dorośli mogli wygrać vouchery na lody i pizzę. Uczestnicy mieli do pokonania slalom.

Swoje stoiska przygotowała straż pożarna oraz policja. Najmłodsi mogli usiąść na policyjnym motorze oraz wejść do wozu strażackiego. Każdy chętny mógł również nauczyć się udzielania pierwszej pomocy z zakresu Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej. Na specjalnym fantomie ćwiczono uciski i wdechy.

Po zimowej przerwie ważne jest odpowiednie przygotowanie do jazdy. Na parkingu C.H ECHO rowerzyści mogli dziś skorzystać z bezpłatnego przeglądu rowerowego. Specjaliści od jednośladów m.in. dokręcali śruby, sprawdzali łańcuch i koła.

Na miejscu nie zabrakło też lokalnych polityków oraz sportowca Jerzego Bylickiego – wielokrotnego mistrza Polski oraz mistrza świata w kategorii Masters.

O godzinie 15.00 zgromadzeni rowerzyści zaczęli ustawiać się w kolumnę. Policja wytłumaczyła zasady bezpieczeństwa i przejazdu. Kwadrans później we wspólnej przejażdżce ruszyła ponad setka cyklistów. Przejechali ulicami: z parkingu ECHO w ulicę Bagatela; z Bagatela w prawo w Zamkową; z Zamkowej w lewo w Wyszyńskiego; z Wyszyńskiego w Orlą; Orlą, przez Wileńską do ul. Wiejskiej; z Wiejskiej do Moniuszki; z Moniuszki do Konopnickiej; Z Konopnickiej do Zamkowej; Z Zamkowej powrót do galerii ECHO.

Całą trasę pokonali w niecałe pół godziny. Impreza trwała na parkingu C.H. ECHO do 17.00. Współorganizatorem wydarzenia była sekcja kolarstwa PTC.

 

1
Dodaj komentarz

1600
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
1 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Michał

Brawo dla sekcji kolarskiej PTC! 🙂
Kolejny pokaz tego jak ten klub działa dla dobra Pabianic i Pabianiczan.