Strona główna Sport Koszykówka „Dzikie” pabianiczanki wystąpią w półfinałach

„Dzikie” pabianiczanki wystąpią w półfinałach

0

Koszykarki PTK Pabianice w kategorii U-14 tylko dzięki „Dzikiej karcie” znalazły się w gronie uczestniczek ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. Sprawiły jednak nie lada niespodziankę, pokonując faworyzowane rywalki.

RMKS Rybnik – PTK OrtoMedSport Pabianice 45:67 (6:26, 8:13, 14:12, 17:16)

Nasz zespół rywalizował w grupie VII., której gospodarzem był RMKS Rybnik. To właśnie z tą ekipą rywalizowaliśmy w meczu inauguracyjnym. Zawodniczki znad Dobrzynki mocno zaatakowały zszokowane przeciwniczki i po 10 minutach prowadziły już 6:26. W drugiej partii Rybnik się obudził, ale nie mógł wiele poradzić na świetnie grające PTK. Na przerwę ekipy zeszły przy stanie 14:39.

Po zmianie stron gospodynie starały się odwrócić losy tego meczu, ale na to było już za późno. W ciągu całej drugiej połowy zdołały odrobić zaledwie 3 punkty i ostatecznie przegrały wynikiem 45:67. Nasze dziewczyny pokazały za to, że nie powinno spisywać się ich na straty. Najlepsza na parkiecie była Wiktoria Stasiak, zdobywczyni 27 punktów.

PTK OrtoMedSport Pabianice – WSTK Wschowa 88:43 (24:12, 25:8, 22:13, 17:10)

Pabianiczanki pierwszego dnia pokazały wolę walki, ale na drodze do awansu stały jeszcze dwie mocne ekipy. Znowu zaczęliśmy znakomicie i szybko wypracowaliśmy przewagę. Kapitalne dwie pierwsze kwarty i wynik 49:20 pokazywał, że PTK nie bierze jeńców i pewnie zmierza ku grze w półfinałach Mistrzostw Polski.

Po zmianie stron nasze zawodniczki utrzymały swoje znakomite tempo i w pełni kontrolowały sytuację. Kolejne dwie kwarty wygrane z przewagą 9 oraz 7 punktów sprawiły, że drugie zwycięstwo podczas ćwierćfinałów, a co za tym idzie dalszy udział w mistrzostwach stały się faktem. Najjaśniejszą postacią w naszej ekipie była ponownie Wiktoria Stasiak. Poprawiła ona swój dorobek punktowy z poprzedniego dnia, zdobywając zawrotne 34 punkty.

MKS Pałac Młodzieży Tarnów – PTK OrtoMedSport Pabianice 38:78 (8:25, 6:19, 13:20, 11:14)

Mimo pewnej gry w kolejnym etapie Mistrzostw Polski pabianiczanki chciały pokonać ostatniego rywala i cieszyć się z triumfu w całym turnieju. Podobnie jak we wcześniejszych starciach, świetnie weszły w mecz i już w pierwszej kwarcie wypracowały sobie znaczną przewagę.

W kolejnych partiach powiększały ją tylko sukcesywnie, by ostatecznie zanotować komplet zwycięstw. PTK zostało więc czarnym koniem i mimo, skazywania na porażkę, to właśnie nasze dziewczęta wrócą do domu niepokonane. Najskuteczniejsza pod koszem ponownie była Wiktoria Stasiak (27 punktów).

W grupie poza naszą drużyną awans do półfinałów wywalczył jeszcze RMKS Rybnik.

Sukces został wywalczony w składzie: Maria Błoch, Julia Zawierucha, Aleksandra Mikuta, Natalia Bednarek, Wiktoria Jakubiec, Nadia Pomykała, Alicja Waszczykowska, Weronika Kirsz, Laura Banaszczyk, Marcelina Błoch, Wiktoria Stasiak, Zofia Lisiecka, Zuzanna Prochuń, Anna Kamieniak, Joanna Krawczyk, Marzena Głaszcz (trener), Mariola Szymańska (asystent trenera).