Strona główna Styl życia Dzidziusiowo i Zmysłolandia ruszają już w kwietniu

Dzidziusiowo i Zmysłolandia ruszają już w kwietniu

0
Żłobek prowadzony metodą Marii Montessori, klubokawiarnia z zajęciami z języka angielskiego i sensoplastyki, warsztaty dla dzieci oraz rodziców, wieczorki filmowo-bajkowe – taka będzie Zmysłolandia Learn and Play – nowe miejsce dla naszych dzieci. Otwarcie już w kwietniu!

Edukacyjne Centrum Rozwoju Psychomotorycznego i Rekreacyjne dla Dzieci, bo tak dokładnie nazywa się to miejsce, powstaje w nowym budynku przy ulicy Żwirki i Wigury 19a. To nowoczesny kompleks, w którym nasze maluchy będą mogły w sposób bezpieczny i dostosowany do swoich potrzeb i wieku, poznawać otaczający je świat. To również tu, czas i miejsce dla siebie znajdą rodzice.

Co dokładnie będzie mieścić się przy ul. Żwirki i Wigury 19a?

– Żłobek umiejscowiony na parterze, dedykowany jest dzieciom w wieku od 5 miesiąca do 3 roku życia – zdradza Pani Aleksandra, właścicielka centrum. – W naszym Dzidziusiowie maluszki będą miały zapewnioną opiekę w godzinach od 7.00 do 17.00. Zależy nam na tym, by grupy były kameralne, liczące ok. 10 dzieci, bo to właśnie w takich warunkach najlepiej można skupić się na indywidualnych cechach i potrzebach podopiecznych. Nasza kadra to osoby kochające dzieci, serdeczne i ciepłe, ale przede wszystkim odpowiednio wykształcone, po pedagogicznych studiach magisterskich i szkoleniach z metody Montressori – zapewnia Pani Aleksandra. – Nasza kadra to także logopeda i specjalista terapii pedagogicznej.

Co jeszcze najmłodszym pabianiczanom może zaoferować Dzidziusiowo?

Zajęcia z języka angielskiego oraz gry i zabawy ogólnorozwojowe, które poprowadzi utytułowany trener karate. To nie koniec atrakcji, bo w Dzidziusiowie organizowane będą także zajęcia dla małych artystów m.in.  muzyka, plastyka, ale i bajko i dogoterapia, jak również arteterapia, czyli terapia przez sztukę.

– Dzieci będą korzystać z dwóch zupełnie nowych sal edukacyjnych i wyposażenia jeszcze pachnącego nowością – mówi z uśmiechem właścicielka. Części wspólne dla naszych podopiecznych to jadalnia i sypialnia. Latem wszyscy razem będziemy korzystać z uroków ciepłych dni w naszym ogrodzie. Co ważne, cały nasz obiekt jest monitorowany i zamknięty dla osób z zewnątrz. Kładziemy bardzo duży nacisk na bezpieczeństwo naszych dzieci, ale i na wygodę ich rodziców, dlatego też to właśnie opiekunom oddajemy parking przed budynkiem żłobka.

Ile kosztuje Dzidziusiowo?

Czesne zaczyna się tu od 590 złotych (miesiąc), za 5 godzin opieki dziennie. Finalna wysokość czesnego uzależniona jest m.in. od tego, ile godzin w ciągu dnia nasze dziecko spędzi w żłobku. Wyżywienie to dodatkowa opłata to ok. 8 zł za obiad.

Warto pamiętać, że Edukacyjne Centrum Rozwoju Psychomotorycznego i Rekreacyjne dla Dzieci to także pierwsze piętro nowoczesnego budynku przy ul. Żwirki i Wigury. Tam powstaje Zmysłolandia, czyli strefa dla nieco starszych dzieci. W godzinach od 12.00 do 19.00 czynna będzie klubokawiarnia oraz organizowane będą zajęcia z języka angielskiego dla maluchów od 2. roku życia, przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym.


– Planujemy również zajęcia z sensoplastyki, która wspiera rozwój naszych dzieci. Działają na wszystkie zmysły jednocześnie. Na zajęciach dzieci mogą bezkarnie bawić się w mące, oleju, ryżu, makaronie, kisielu i innych naturalnych składnikach, które na co dzień do zabawy nie służą. Dzieciaki uwielbiają takie nowe doświadczenia, bo to właśnie podczas sensoplastyki nie trzeba martwić się o bałagan, a można skupić się tylko i wyłącznie na dobrej zabawie – zapewnia Pani Aleksandra.

Również z Zmysłolandii mieścić będzie się najprawdopodobniej pierwsza sala kinowa dedykowana  dzieciom już od pierwszego roku życia. Maluszki wraz z rodzicami będą mogły uczestniczyć w spotkaniach bajkowych, a dzieci nieco starsze w wieczorkach filmowych. Zarówno najmłodsi, jak i ich opiekunowie najpopularniejsze bajeczki i filmy oglądać będą w wygodnych, mięciutkich poduchach. Koszt jednego seansu to wydatek ok OD. 12 zł od dziecka. Co ważne, rodzic za siebie zapłaci jedynie symboliczną złotówkę.

– Będzie także wiele innych wydarzeń, które pozwolą dorosłym lepiej zrozumieć ich dzieci. Rodzicielstwo bliskości niesie korzyści nie tylko dla najmłodszych, ale także dla rodziców. Dlatego będziemy wspierać jego rozwój poprzez warsztaty psychologiczne, terapeutyczne, edukacyjne i rekreacyjne. Naszą ofertę edukacyjną kierujemy także dla przyszłych rodziców i to właśnie dla nich otwieramy także szkołę rodzenia. Czy to wszystko? Jeszcze nie – dodaje Pani Aleksandra. – Oferta urodzinowa dla dzieci, zumba kids i wiele, wiele innych. Oj będzie się działo. Zapraszam do zapisów – zachęca właścicielka.

Zmysłolandia Learn and Play

ul. Żwirki i Wigury 19a

tel. 664 570 861

e-mail: zmyslolandia.dzidziusiowo@wp.pl