Strona główna Sport Sporty walki Dybka zdobył Frankfurt. Młodzicy też w formie

Dybka zdobył Frankfurt. Młodzicy też w formie

0

Michał Dybka, reprezentant polski kadetów w zapasach w stylu klasycznym, był bezkonkurencyjny w międzynarodowym turnieju w Frankfurcie nad Odrą.

Pabianiczanin zajął 1. miejsce w kategorii 85 kg. W drodze do finału pokonał trzeciego zawodnika mistrzostw świata – Botona Kismona z Węgier. W finale zwyciężył z gospodarzem Karolem Marbachem.

Udany weekend mieli też młodzicy, którzy walczyli w Chełmie w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Regionu C i wywalczyli pięć medali: 3 złote, 1 srebrny i 1 brązowy. Pierwsze miejsce zajęli: Jakub Błachowicz (47 kg), Szymon  Zastrużny (59 kg) i Sebastian Szymczyk (66 kg). Ze srebrnym medalem wrócił Mikołaj Kopeć (47 kg), z brąz wywalczył Jakub Didoch (53 kg), Bartosz Nawrocki (35 kg) i Norbert Nowakowski (59 kg) uplasowali się tuż za podium.

W zawodach startowali też Igor Saktura, Dominik Florczak i Patryk Walkowiak, którzy dołożyli starań w zdobyciu 1. miejsca w punktacji klubowej. – Był to bardzo udany start młodzików po wakacjach, ponieważ praktycznie wszyscy zawodnicy sprawdzili się w nowych kategoriach wagowych – mówi trener Grzegorz Szyszka.