Strona główna Sport Sporty walki Dybka z medalem w Raciborzu

Dybka z medalem w Raciborzu

0

Podopieczni PTC Pabianice wzięli udział w Pucharze Polski seniorów rozgrywanym w Raciborzu.

W imprezie startowało 88 zawodników z 19 klubów, w tym zapaśnicy z Białorusi i Gruzji. Pabianicki klub reprezentowali Michał DybkaJakub MadajPrzemysław Raźny. Uzyskane przez nich rezultaty pozwoliły zająć fioletowym 10. miejsce w kategorii drużynowej.

Najlepiej zaprezentował się Michał. Startował on w wadze 87 kilogramów i stoczył bardzo zacięty bój z Arkadiuszem Kułynyczem z Olimpijczka Radom, który jest reprezentantem kraju i kilkukrotnym mistrzem Polski. Po pierwszej rundzie Dybka prowadził 3:2, ale ostatecznie musiał uznać wyższość rywala. Pabianiczanin, który jest jeszcze juniorem pokazał się jednak w tym pojedynku z dobrej strony.

W walce o trzecie miejsce Michał nie pozostawił już żadnych złudzeń i w niespełna minutę rozprawił się z Kamilem Zakrzewskim z Unii Racibórz, pokonując go 8:0. Tym samym Dybka stanął na najniższym stopniu podium, zdobywając brązowy medal.

Jeśli chodzi o Jakuba Madaja (97 kg), to ten poradził sobie w walce z bardzo mocnym Gruzinem i był blisko powtórzenia sukcesu Michała. Niestety, przegrał on w końcówce pojedynek o trzecie miejsce i ostatecznie został sklasyfikowany na 5. miejscu.

Ostatni z fioletowych – Przemysław Raźny swój pierwszy seniorski start w kategorii 88 kilogramów zakończył na miejscu ósmym z jedną wygraną walką na koncie.