Strona główna Aktualności Z miasta Dwudniowa kwesta na cmentarzu. Cel: ratowanie zabytków

Dwudniowa kwesta na cmentarzu. Cel: ratowanie zabytków

4
Po raz trzynasty stowarzyszenie Zjednoczenie Pabianickie organizuje kwestę na ratowanie zabytkowych nagrobków na naszym cmentarzu. Pieniądze będą zbierane dwa dni – 1 i 2 listopada. Motto tegorocznej akcji brzmi: „Każdy człowiek, nawet najskromniejszy, zostawia ślad po sobie”. 

Podobnie jak w ubiegłych latach we wszystkich trzech częściach nekropolii (komunalnej, katolickiej i ewangelickiej) zobaczymy z puszkami wolontariuszy z różnych środowisk, m.in. samorządowców z miasta i powiatu, dziennikarzy, lekarzy i pielęgniarki, członków PCK, słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, podopiecznych WTZ i harcerzy.

– W podziękowaniu za datki będziemy rozdawać przygotowane specjalnie na tę okazję foldery ze zdjęciami już odnowionych pomników – wyjaśnia Krzysztof Hile, rzecznik prasowy Zjednoczenia Pabianickiego.

1 listopada zbiórka została zaplanowana od godz. 9.00 do godz. 16.00, następnego dnia potrwa nieco krócej. 

Podczas dwunastu dotychczasowych kwest udało się zebrać 236 tys. 741 zł. Za tę kwotę zostało odrestaurowanych 30 nagrobków (rekord padł w 2015 roku, kiedy osoby odwiedzające groby swoich bliskich ofiarowały na ten szczytny cel 26 tys. 471 zł).

– Mamy nadzieję, że choć tegoroczna kwesta jest trzynastą, to na przekór przesądom zbierzemy nie mniej datków niż w ubiegłych latach – dodaje rzecznik.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Niech przestaną przeszkadzać ludziom odwiedzać groby, niech sobie kwestują jak bardzo chcą w tych swoich urzędach, partiach itp. i tam niech zbierają to jest jakaś żenada aby wyciągać od ludzi i stać w tych przejściach, jak widzę tego hille i tych jego podobnych to na wymioty mi się zbiera.

Darmowa reklama dla nich to jest.

Niektórzy już nie będą mieć interesu w kwestowaniu, pojawią się za ok. 3 lata.

Wczoraj walczymy ze smogiem,
a dzisiaj popieramy produkcję niesegregowanych śmieci
tzw. Cmentarnych
zakopywanych w jednej dziurze.
I produkcję smogu ze zniczy .

Czy SM mogła by sprawdzić dronem
Wpływ zakopcenia zniczami na poziom smogu ?